WePlay Academy League na półmetku. Polacy liderem swojej grupy

Faza grupowa czwartego sezonu WePlay Academy League jest już na półmetku. Sześć pierwszych spotkań ma za sobą również MOUZ NXT. Na razie ekipa z trzema Polakami w składzie radzi sobie naprawdę przyzwoicie.

Czwarty tytuł WePlay Academy League w zasięgu MOUZ NXT? Wygląda to na bardzo możliwy scenariusz. Póki co "Młode Myszy" prowadzą w Grupie A i pewnie zmierzają do bezproblemowego wyjścia bezpośrednio do fazy play-off. Czy jednak rzeczywiście ekipa polskiego tercetu może sobie pozwolić na lekceważenie konkurencji?

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

MOUZ NXT liderem swojej grupy w WePlay Academy League

Pięć wygranych i tylko jedna porażka. Bilans 5-1 zapewnił MOUZ NXT prowadzenie w połowie zmagań grupowych WePlay Academy League. Niemiecka organizacja z trzema Polakami w składzie zaliczyła parę łatwych przepraw, ale ewidentnie w obecnym sezonie są konkurenci, którzy mogą narobić im kłopotów. Liczba uczestników została zwiększona, a część składów dokonała znaczących zmian. "Myszy" przekonały się o ich sile na własnej skórze.

Jedynym pogromcą akademii MOUZ okazało się OG Academy. Międzynarodowa piątka złożona tuż przed startem ligi ma potencjał na konkretne wyniki, co udowodnili pokonując trzykrotnych mistrzów. Mimo wszystko samo OG pogubiło punkty na innych przeciwnikach, z kolei MOUZ już żadnego potknięcia nie zaliczyło.

Zażarte batalie "Myszy" stoczyły z Fnatic Rising i Young Gods. W obydwu przypadkach zespół musiał wracać ze sporego deficytu, lecz na samym finiszu to właśnie on wychodził zwycięsko, zgarniając komplety punktów. Na razie zdecydowanie wśród MOUZ NXT wybija się Izraelczyk Dorian "xertioN" Berman, który z ratingiem 1.28 utrzymuje się w czołówce najlepszych graczy turnieju. Nieco zawodzi z kolei najnowszy nabytek składu, Jimi "Jimpphat" Salo. Fin zagrał tragicznie przeciwko OG, chociaż swoje winy naprawił dobrym meczem z Young Gods, kiedy to razem z Bermanem zainicjowali powrót na wagę wygranej.

Vander, profesjonalny gracz League of LegendsVander jeszcze nie zostanie trenerem. Dołączył do Misfits Premier

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Polski tercet spisuje się na solidnym poziomie. Mimo wszystko formę przydałoby się nieco bardziej stabilizować, bo chłopakom zdarzają się obniżki. Na razie to Miłosz "mhL" Knasiak jest najlepszym z polskich akcentów, będąc drugim najlepszym graczem MOUZ NXT na WePlay Academy League zaraz po "xertioNie".

Drugi tydzień zmagań grupowych MOUZ NXT rozpocznie od meczu z 00Prospects. Spotkanie planowane jest na środę w okolicach godziny 22:40, lecz termin może ulec zmianie. Wszystkie mecze "Młodych Myszy" w ramach czwartego sezonu WePlay Academy League można oglądać na polskiej transmisji, jaką prowadzi Sport.pl na kanale w serwisie Twitch.

Wyniki MOUZ NXT z pierwszego tygodnia WePlay Academy League:

  • MOUZ NXT 16:5 00Prospects
  • MOUZ NXT 16:4 Eternal Fire Academy
  • MOUZ NXT 22:20 Fnatic Rising
  • MOUZ NXT 16:6 Spirit Academy
  • MOUZ NXT 11:16 OG Academy
  • MOUZ NXT 16:14 Young Gods

Janusz 'Snax' PogorzelskiPolska legenda esportu wstaje z kolan. "Snax" błyszczy na IEM Dallas

Więcej o: