Rozmowa o pracę w CS:GO. Nietypowy pomysł polskiej firmy

Jak się okazuje, rozmowa rekrutacyjna nie musi być zawsze źródłem stresu. Grupa ERBUD wychodzi na przeciw fanom esportu i gamingu umożliwiając starania o staż lub praktyki podczas gry w CS-a.

Elegancki ubiór, stres i bycie ocenianym - to powszechne stereotypy związane z procesem rekrutacji. Grupa ERBUD współdziałająca z agencją gamingową Gameset wychodzi naprzeciw fanom gamingu, którzy o staż lub praktyki będą mogli ubiegać się w doskonale znanym środowisku - na serwerze CS-a.

Zobacz wideo Uczymy mistrzynię świata, o co chodzi w tym Counter-Strike'u!

ERBUD chce wyznaczać trendy

Grupa ERBUD od pewnego czasu współpracuje z agencją gaming marketingu Gameset. Ich celem jest, rzecz jasna, dotarcie do fanów gamingu i esportu. Najnowszy pomysł dotyczy nowatorskiej akcji rekrutacyjnej skierowanej do studentów i absolwentów kierunków technicznych, którzy mogą być zainteresowani stażami lub praktykami.

Co jest takiego nowatorskiego? Sposób rekrutacji. ERBUD odchodzi od klasycznego spotkania w eleganckich koszulach oferując szereg możliwości, a ich wybór oddany jest w pełni w ręce kandydata. Na liście dostępnych opcji znajdziemy klasyczną rozmowę w siedzibie firmy, rozmowę w formie wideokonferencji, rozmowę telefoniczną oraz rozmowę podczas wspólnej rundki w CS-a.

Jak przyznaje Dariusz Grzeszczak, prezes Grupy ERBUD, działanie jest chęcią nadania tonu branży budowlanej, wyznaczaniu trendów i szukaniu nowych nietuzinkowych rozwiązań, które mają czerpać z potencjału technologii. Tym podyktowana jest dalsza eksploracja esportu.

To nie tylko ruch PR-owy

Wykorzystana metoda brzmi świetnie i z pewnością znajdą się chętni, aby ją wypróbować. Dodatkowy element to poprawa wizerunku, a zarazem dalsze propagowanie marki ERBUD pośród odbiorców esportu oraz gamingu.

Jak się jednak okazuje, wspólna partia w CS-a może się okazać przydatna także dla rekruterów. Dr Natalia Koperska, psycholog esportowy stwierdza, że sytuacja może pozwolić na lepsze poznanie kandydatów. Obserwując gracza w trakcie meczu rekruter dowie się, w jaki sposób rekrutowany radzi sobie z presją czy potrzebą komunikacji.

Więcej o: