Imponujące statystyki koreańskiego esportowca. Najlepszy gracz MSI

Mid-Season Invitational dobiegł końca. Turniej zakończył się triumfem chińskiego Royal Never Give Up. Gracze zwycięskiej drużyny nie tylko mogą cieszyć się pucharem, lecz także świetnymi debiutami indywidualnymi.

League of Legends to gra drużynowa, gdzie rywalizuje się w pięcioosobowych drużynach. Kooperacja to zdecydowany klucz do zwycięstwa. Po zakończeniu jednego z najważniejszych turniejów League of Legends, Mid-Season Invitational, warto jednak docenić indywidualne występy. Pod względem statystyk błyszczał jungler RNG, Wei.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Tytuł mistrza dla chińskiego RNG

Mid-Season Invitational to jeden z najważniejszych turniejów w esportowym kalendarzu League of Legends. Tegoroczna odsłona została zakończona w minioną niedzielę. W spotkaniu decydującym o mistrzostwie rywalizowały formacje T1 oraz Royal Never Give Up. Finał składał się zatem ze zmagań dwóch azjatyckich zespołów.

Mecz był zdecydowanie ciekawy. Po dwóch jednostronnych półfinałach widzowie mogli obserwować pełne spotkanie best of five, które przeciągnęło się do piątej mapy. Ostatnia, decydująca, okazała się grą do jednej bramki. Royal Never Give Up w stu procentach wykorzystało pozostawione przez rywali możliwości, aby osiągnąć upragniony cel.

Wei najlepszym graczem według statystyk

Dyspozycję indywidualną gracza można określić poprzez ogólną jakość rozgrywki, jak i za sprawą statystyk. Te drugie są bardziej miarodajne i możliwe do zestawienia oraz porównania z innymi zawodnikami. Najpopularniejszą statystyką jest KDA, czyli współczynnik eliminacji oraz asyst do śmierci.

Jak się okazuje, najlepsi pod tym względem okazali się gracze Royal Never Give Up, którzy zajmują cztery spośród pięciu czołowych pozycji. Najlepszy okazał się bezapelacyjnie Yan "Wei" Yang-Wei. Dziewiętnastoletni dżungler wykręcił KDA na poziomie 7,41, jednocześnie pozostawiając daleko w tyle kolegów z zespołu. Na liście tuż za nim uplasowali się GALA (6,85), Xiaohu (6,06) oraz Ming (5,63).

Pierwszego gracza z zachodu znajdziemy dopiero na ósmym miejscu. Jest nim Victor "Flakked" Lirola Tortosa. Jego KDA wynosi 4,07. Wynik niższy o zaledwie jedną setną posiada Kacper "Inspired" Słoma będący miejsce niże. Marcina "Jankosa" Jankowsiego znajdziemy dopiero na 23. miejscu z KDA 3,15.

Więcej o: