Trener Anonymo o Flayy'u: "Zawsze chciałem mieć w drużynie takiego zawodnika

Alan "Flayy" Krupa oficjalnie dołączył do Anonymo Esports. Zapytaliśmy trenera zespołu Adriana "imd" Piepera o nowego zawodnika.

"Flayy" to jeden z największych wygranych 2022 roku w polskim CS:GO. 16-letni snajper ze świetnej strony pokazał się w barwach GameAgents, przyciągając uwagę wielu ekspertów i najlepszych polskich zespołów.

Zobacz wideo

Adrian "imd" Pieper o odejściu tudsoNa:

- Głównym powodem zmiany tudsoNa jest brak zrozumienia w grze z resztą zespołu. Od początku tego składu jest jasno nadany kierunek, w którym chcemy podążać i czego jako trener oczekuję od poszczególnych zawodników. Po 5 miesiącach rozwiązania Filipa podczas gry i podejście były zupełnie inne niż reszty zespołu, co powodowało wiele "małych" problemów, które tylko się nawarstawiały. Nie jest to wina Filipa, po prostu nie pasuje do systemu i wartości, które chłopakom przekazuję.

- W żadnym stopniu nie jest to spowodowane jego chorobą, która oczywiście miała wpływ na jego grę indywidualną przez ostatnie parę miesięcy. Życzę Filipowi, żeby jak najszybciej się z tym uporał i wrócił do aktywnego grania w CS-a. Zasługuje na to, żeby znaleźć dobrą drużynę i spełniać swoje kolejne CS-owe marzenia.

O testach snajperów i wyborze "Flayya"

- Testowaliśmy dwóch snajperów - Flayya oraz jeszcze jednego snajpera, który jest obecnie pod kontraktem (jego organizacja nie zezwoliła na podanie nicku). Zagraliśmy z każdym po 3 dni treningowe. Flayy jest dużo mniej doświadczony od drugiego gracza, więc z nim zagraliśmy jeszcze kwalifikacje do Walencji i ROG'a, aby sprawdzić jak to będzie funkcjonować w warunkach bojowych.

- Testy opierały się głównie na sprawdzeniu potencjału jaki jest w graczach, ale też i rozważeniu aspektów biznesowych (jak choćby różnica kwot wykupu). Od pierwszego dnia bardzo zaimponował mi styl gry Alana z AWP, który przypomina mi CIS snajperów, przodujących w rankingach HLTV (sh1ro/degster/elian) - bardzo cierpliwy, potrafi na zoomie wcelowany w jedną pozycje być przez pół rundy, niewymagający przestrzeni od drużyny. Typowy snajper który coveruje resztę, dorzuca granaty i zostaje w sytuacjach clutchowych i co najważniejsze robi to naturalnie. Mała ilość godzin w CS:GO, a zarazem pewność siebie jaką pokazał na testach, bardzo ułatwiła podjęcie decyzji. Zawsze chciałem mieć w drużynie snajpera który gra w ten sposób. Każdy wcześniej doceniał te rzeczy, które wymieniłem, ale nikomu nie przychodziło to naturalnie i nie wynikało ze stylu gry.

O planach Anonymo na najbliższe tygodnie

- Głowna rzecz, na której teraz się skupiamy to wdrożenie Flaya w zespół. Musi poczuć się komfortowo w naszym środowisku, pograć regularnie na lepsze drużyny, zaznajomić się z naszymi taktykami, zasadami i nazwami pozycji itd. Turniejowo przed końcem sezonu rozgrywamy ESEA Advanced, gdzie mocny nacisk kładziemy na to, aby awansować do ESL Challengera i zagramy jeszcze w paru mniejszych turniejach.