Chińscy esportowcy zdominowali statystyki. To będą ciekawe półfinały MSI

Mid-Season Invitational jest bliski zakończenia. Dotychczas pod względem wyniku gier najlepiej prezentują się zawodnicy chińskiego Royal Never Give Up. Identycznie jest w przypadku statystyk.

Mid-Season Invitational to drugi najważniejszy turniej w esportowym świecie League of Legends. Tegoroczna edycja jest bliska zakończenia, a w grze o trofeum pozostały wyłącznie cztery formacje. Na papierze najlepiej radzi sobie chińskie Royal Never Give Up. Potwierdza to bilans spotkań, jak i same statystyki.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Chiny zdobędą trofeum?

W ostatnich latach drużyny z League of Legends Pro League, czyli najlepszych rozgrywek Chin, regularnie dają się we znaki pozostałej części świata. Nic więc dziwnego, że wywodzące się z tego regionu Royal Never Give Up jest typowane jako jeden z głównych faworytów sięgnięcia po trofeum Mid-Season Invitational 2022.

Zawodnicy RNG pokazują się w trakcie turnieju ze znakomitej strony. Podczas pierwszej fazy grupowej nie przegrali ani jednego pojedynku, zaś podczas drugiej - ulegli wyłącznie dwukrotnie. Raz europejskiemu G2 Esports, a raz koreańskiemu T1. Dodatkowo ich fenomenalną dyspozycję potwierdzają statystyki.

Według zestawienia stworzonego przez Oracle Elixir gracze Royal Never Give Up zajmują cztery pierwsze pozycje w najlepszej dziesiątce KDA. Na pierwszym miejscu jest Wei, którego współczynnik eliminacji i asyst do śmierci wynosi 8,2. Następnie w rankingu znajdziemy kolejno GALĘ (7,5), Xiaohu (7,1) i Minga (5,9). Toplanera zespołu, Bina, zauważymy dopiero na 15. miejscu z KDA 3,7.

G2 Esports JankosPoznaliśmy półfinałowe pary MSI. G2 Esports zmierzy się z T1

G2 Esports w formie wygląda bezbłędnie

Do trzeciego dnia Rumble Stage reprezentanci Europy, G2 Esports, kontynuowali swoją serię 24 wygranych map z rzędu. Ekipa była wówczas w szczytowej formie, jednak wkrótce ich dyspozycja uległa osłabieniu. Nie można jednak wykluczyć, że kilkudniowa przerwa i przygotowanie pod wąski zakres rywali w play-offach, pozwoli im na powrót do poprzednich wyników.

W trakcie serii zwycięstw G2 Esports posiadało przeciętnie 20 eliminacji, jednocześnie dając się wykluczyć mniej niż 10 razy na grę. Wygrane kończyły się ze średnią przewagą 9000 sztuk złota w momencie triumfu. Imponuje jednak kontrola objective’ów. W przeciągu 24 gier ani razu nie pozwolili swoim przeciwnikom sięgnąć po smoczą duszę, a także minimalizowali utratę własnych wież, jednocześnie rujnując struktury rywali.

Półfinały Mid-Season Invitational rozpoczną się już w piątek, 27 maja, spotkaniem pomiędzy Royal Never Give Up i Evil Geniuses. Dzień później na scenie w Busan wystąpi G2 Esports stające w szranki z T1. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 10:00.

Evil Geniuses, zespół League of LegendsChiny grają z Ameryką na MSI. Będzie powtóka z 2019 roku?

Więcej o: