Turniej CS:GO z rekordową popularnością. Bilety sprzedały się w mniej niż godzinę

Mniej niż 60 minut - tyle wystarczyło aby bilety na turniej Intel Extreme Masters Rio zostały wyprzedane. Społeczność domaga zwiększenia puli miejsc.

Counter-Strike: Global Offensive jest uwielbiany przez ludzi z całego świata. Nie powinno jednak ulegać wątpliwości, że gra jest niezwykle mocno uwielbiana w Brazylii. Idealnie obrazuje to reakcja, jaką wykazali się tamtejsi fani chwilę po ogłoszeniu turnieju rangi Major, który ma odbyć się w Rio de Janeiro.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Bilety sprzedane w mniej niż godzinę

Opublikowana 24 maja informacja dotycząca organizacji Intel Extreme Masters Rio obiegła społeczność Counter-Strike’a w błyskawicznym tempie. Wszystko za sprawą statusu imprezy - to nie będzie zwyczajny turniej CS-a, lecz najważniejsze rozgrywki rangi Major. Pula nagród turnieju sięgnie miliona dolarów, zaś same zawody odbędą się na początku listopada bieżącego roku.

Sprzedaż biletów ruszyła zaledwie jeden dzień po ogłoszeniu imprezy. Jeunesse Arena, która jest gospodarzem wydarzenia posiada pojemność mogącą przekroczyć 20 tysięcy miejsc. Jak się okazało, aby w pełni zapełnić halę, wystarczyła mniej niż godzina. Użytkownicy chcący zakupić bilet skarżyli się także na pewne utrudnienia związane z wolniejszym działaniem strony. To jasno wskazuje, jak wielkie zainteresowanie wzbudził IEM Rio.

Evil Geniuses, zespół League of LegendsChiny grają z Ameryką na MSI. Będzie powtóka z 2019 roku?

Impreza zostanie przeniesiona?

Czas, w jakim rozeszły się bilety i ruch w mediach społecznościowych wskazują jasno: impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Społeczność, jak i gracze, apelują do organizatorów o przeniesienie imprezy na większy obiekt. Sam S1mple, rozpoznawalny gracz Natus Vincere, w żartobliwy sposób stwierdził, że jeśli turniej nie zostanie przeniesiony na stadion piłkarski, ten nie ma zamiaru przyjechać.

Słowa S1mple’a to oczywiście żart. Nie brakuje jednak zwolenników takiego rozwiązania. Na najlepsze miejsce typuje się Maracana Stadium w Rio, którego pojemność jest bliska 80 tys. miejsc. Z szansy na zaistnienie w świecie esportu próbują skorzystać inne obiekty, które otwarcie zwracają się do organizatorów, firmy ESL. Jest wśród nich między innymi Allianz Parque z Sao Paulo. Taki ruch wiązałby się jednak ze zmianą lokalizacji wydarzenia.

TrackmaniaSukces polskich graczy Trackmanii. Wygrali turniej w Wilnie

Więcej o: