Sukces polskich graczy Trackmanii. Wygrali turniej w Wilnie

Wileński Comic Con stał się nie tylko miejscem do dzielenia się komiksową pasją. Konwent był także gospodarzem turnieju Trackmanii, który zakończył się spektakularnym triumfem Polaków.

Przed kilkoma tygodniami mogliśmy cieszyć się dołączeniem Huberta "mime" Dziedzica do organizacji Into The Breach. Nie trzeba było wiele czasu, aby usłyszeć o pierwszym sukcesie Polaka pod szyldem nowej organizacji. Turniej Comic Con Baltics Trackmania Open 2022 padł jego łupem. Co ważne, nie był jedynym polskim graczem na turnieju.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Biało-czerwone podium

Trackmania to jeden z wielu tytułów esportowych, które pozostają w cieniu dominatorów branży - League of Legends czy Counter-Strike: Global Offensive. Założenia gry są proste: dojechać do mety w jak najkrótszym czasie i być przy tym szybszym od bezpośrednich rywali.

Jak się okazuje, polscy zawodnicy mają ku temu dryg. Udowadnia to finalne zestawienie turnieju LAN-owego, Comic Con Baltics Trackmania Open 2022. Całe podium zostało zajęte przez zawodników znad Wisły. Na szczycie podium uplasował się Hubert "mime" Dziedzic, drugie miejsce zajął Łukasz "forever" Kumor, zaś trzecie - Szymon "Deska" Pilawka. Wartość puli nagród wyniosła ponad 2600 euro.

Fade, bohater Apex Legends MobileTSM z interesującą inwestycją. Kontraktują zawodnika Apex Legends Mobile

Udana inwestycja Into The Breach

Ostatnim sporym wydarzeniem na scenie Trackmanii z udziałem biało-czerwonych było dołączenie Huberta "mime" Dziedzica do organizacji Into The Breach. Wraz z nim do zespołu dołączył menedżer, Łukasz "forever" Kumor. Takie sytuacje powinny być zawsze powodem do radości, wszak wsparcie zagranicznych drużyn może tylko i wyłącznie pozwolić esportowcom na pełen rozwój swojego potencjału.

Współpraca dotychczas wygląda na owocną, a mime zrobił, tak jak zapowiedział. W ogłoszeniu nawiązania współpracy z ITB Esports przyznał, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby dobrze reprezentować drużynę w nadchodzących rozgrywkach. Turniej w Wilnie udowadnia, że ma do tego mocne predyspozycje.

FaZe Clan, PGL Major Antwerpia 2022Światowy Counter-Strike zawita do Rio. Brazylia gospodarzem kolejnego Majora w CS:GO

Więcej o: