Światowy Counter-Strike zawita do Rio. Brazylia gospodarzem kolejnego Majora w CS:GO

Koniec półśrodków. ESL oficjalnie potwierdziło, że zostanie organizatorem kolejnego Majora w CS:GO. Turniej odbędzie się w Rio de Janeiro jeszcze w tym roku.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Rio de Janeiro miało być miastem-gospodarzem Majora w CS:GO w 2020 roku. Pandemia pokrzyżowała te plany, ale turniej ostatecznie i tak odbędzie się w Brazylii, tyle że z dwuletnim przesunięciem. IEM Rio 2022 będzie drugim z Majorów w trwającym roku.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Major po raz pierwszy w Brazylii

Dotychczasowo turnieje rangi Major odbywały się w Europie bądź Ameryce Północnej - czternaście razy na Starym Kontynencie i trzy w USA. Teraz jednak po raz pierwszy impreza zostanie zorganizowana w Ameryce Południowej. Gospodarzem musiała być Brazylia. Tamtejsza społeczność żyje Counter-Strikiem niemal tak jak piłką nożną. Pisaliśmy niedawno o oglądalności transmisji z PGL Major Antwerpia 2022 na brazylijskim streamie, która w kulminacyjnym momencie przekroczyła 700 tysięcy widzów.

Pula nagród wyniesie - klasycznie jak na standardy Majorów - milion dolarów. W turnieju udział wezmą 24 drużyny. Rozgrywki odbędą się między 31 października, a 13 listopada. Miejscem decydujących spotkań będzie Jeunesse Arena, której pojemność może przekroczyć 20 tysięcy miejsc. Od 25 maja kibice będą mogli kupować bilety na trzy finałowe dni, które odbędą się z udziałem publiczności.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

FaZe ClanDisney wchodzi w esport. Na półki trafią wyjątkowe produkty

ESL wraca z turniejem do Brazylii po czterech latach przerwy. Wcześniej organizowano w niej chociażby ESL Belo Horizonte czy finały 4. sezonu ESL Pro League. Jeszcze nie są znane terminy turniejów kwalifikacyjnych RMR.

Stale rosnąca i pełna pasji brazylijska społeczność esportowa jest niesamowita i od kilku lat mieliśmy nadzieję, że uda nam się zapewnić fanom jedno z najwspanialszych doświadczeń esportowych w historii. W końcu nadszedł ten czas i nie możemy się doczekać, aż najlepsze drużyny CS:GO na świecie wejdą na Jeunesse Arena i zatrzęsie się ona w posadach od emocji brazylijskiej publiki i nie tylko.

Wypowiedział się na temat wydarzenia Ulrich Schulze z ESL. Więcej szczegółów odnośnie IEM Rio 2022 można znaleźć na stronie organizatorów.

Ultraliga sezon 8Powraca Ultraliga. Ósmy sezon rozgrywek ruszy już 31 maja

Więcej o: