Poznaliśmy półfinałowe pary MSI. G2 Esports zmierzy się z T1

Historia ewidentnie lubi się powtarzać. Udowadnia to półfinałowe zestawienie zespołów podczas Mid-Season Invitational. Po trzech latach G2 Esports ponownie zawalczy z T1.

Mid-Season Invitational 2022 znalazło się na ostatniej prostej. Zakończenie Rumble Stage wyłoniło cztery najlepsze drużyny, które awansowały do play-offów. Kilka godzin po zakończeniu rywalizacji ogłoszono półfinałowe zestawienia. Te zapowiadają się niezwykle emocjonująco i napawają uczuciem nostalgii.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Historia lubi się powtarzać

Jest rok 2019. Druga faza grupowa Mid-Season Invitational zostaje zakończona, a skład G2 Esports awansuje na trzecim z czterech premiowanych awansem miejsc. W półfinale zostaje rozstawione przeciwko SK Telecom T1 reprezentowanemu przez Fakera i spółkę. Wkrótce rywalizacja pomiędzy Europą a Koreą Południową miała wejść na zupełnie nowy poziom.

Europejscy fani z pewnością pamiętają te wydarzenia, wszak to właśnie wtedy doszło do historycznego zwycięstwa ekipy ze Starego Kontynentu na turnieju międzynarodowym. Historycznego, bo doszło do niego po raz pierwszy od czasu finałów sezonu 1. zakończonego triumfem Fnatic. G2 Esports w składzie: Wunder, Jankos, Caps, Perkz, Mikyx pokonali SK Telecom T1 wynikiem 3-2, aby w finale zdeklasować północnoamerykańskie Team Liquid.

Jak się okazuje, w tym roku może być podobnie. Wszak ostatni dzień Rumble Stage podczas wskazał do awansu następujące formacje: Royal Never Give Up, T1, G2 Esports oraz Evil Geniuses. W wyniku wyboru przysługującego chińskiej formacji, RNG zmierzy się z Evil Geniuses, natomiast G2 Esports w półfinałowym pojedynku ponownie stanie w szranki z ekipą Fakera.

Ultraliga sezon 8Powraca Ultraliga. Ósmy sezon rozgrywek ruszy już 31 maja

Zakończenie turnieju już w weekend

Fazy grupowe Mid-Season Invitational trwały blisko dwa tygodnie. Same play-offy, czyli zdecydowanie najciekawszy element turnieju potrwa zaledwie trzy dni. W piątek oraz sobotę będziemy świadkami półfinałów, zaś w piątek - wielkiego finału. Pełen terminarz spotkań w ramach drabinki wygranych jest następujący:

  • 27 maja, 10:00 - Royal Never Give Up vs Evil Geniuses,
  • 28 maja, 10:00 - T1 vs G2 Esports,
  • 29 maja, 10:00 - Wielki finał pomiędzy zwycięstwami półfinałów.

Biorąc pod uwagę dotychczasową dyspozycję wszystkich drużyn, faworytami do zwycięstwa są drużyny z Azji. Tak samo jednak powiedziano by w 2019 roku, jednak końcowy wynik przyniósł Europejczykom wiele radości. Jak będzie tym razem? Przekonamy się podczas transmisji. Tę w języku polskim realizuje Polsat Games.

FaZe ClanDisney wchodzi w esport. Na półki trafią wyjątkowe produkty

Więcej o: