Powraca Ultraliga. Ósmy sezon rozgrywek ruszy już 31 maja

Rodzime rozgrywki League of Legends już wkrótce zostaną wznowione. Pierwsze mecze w ramach 8. sezonu Ultraligi zostaną rozegrane jeszcze w tym miesiącu, 31 maja.

Śledząc z zarumienieniem na twarzy zmagania najlepszych drużyn świata podczas Mid-Season Invitational nie sposób zapomnieć o rozgrywkach europejskich lig regionalnych. Jak się okazuje, te ruszają już wkrótce. Start pierwszego meczu w ramach Ultraligi zaplanowano już na 31 maja.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Walka o European Masters

Ultraliga to rozgrywki europejskich lig regionalnych, które obejmują zasięgiem swojego działania region bałtycki. Ósmy sezon rozgrywek to ponowne zmagania o jak najwyższe miejsca, które premiowane są wyjazdem na European Masters. Dodatkowo pomiędzy drużyny rozdzielona zostanie pula nagród w wysokości 100 tys. złotych.

Ósmy sezon, zupełnie jak poprzednie, będzie rozgrywany co tydzień we wtorki oraz środy. Transmisję ze spotkań jak zwykle będziemy mogli oglądać w telewizji oraz Internecie na kanałach Polsat Games. Zaskoczenie może przynieść grono komentatorskie, do którego na stałe dołączył Kacper "Kaspersky" Hutkowski.

Janusz 'Snax' Pogorzelski, gracz Anonymo EsportsSnax zagra w ENCE. Pogorzelski zastąpi Spinxa na IEM Dallas

Te same drużyny, nowe twarze

Ultraliga od czasu rozszerzenia obszaru swojego działania na region bałtycki, oferuje miejsce do rywalizacji dla dziesięciu drużyn. Skład się nie zmieni, wszak w rozgrywkach zobaczymy ponownie: Illuminar Gaming, AGO Rogue, devils.one, Gentlemen’s Gaming, Komil & Friends, Team ESCA Gaming, Forsaken, Iron Wolves, Zero Tenacity oraz Goskilla.

Zmianom uległy jednak składy drużyn. Największą nowością jest nowy wspierający mistrzów wiosennych rozgrywek, AGO Rogue. Na dolnej alei do Luckera dołączył bowiem były zawodnik G2 Esports, który reprezentując barwy formacji sięgnął po tytuł mistrza Mid-Season Invitational. Mowa rzecz jasna o Hampusie "promisq" Abrahamssonie, którego ostatnią drużyną było Astralis.

Finn 'karrigan' AndersenOd lat podążał za esportowym snem. Najstarszy zwycięzca Majora w historii

Więcej o: