Snax zagra w ENCE. Pogorzelski zastąpi Spinxa na IEM Dallas

Problemy wizowe stwarzają ciekawe okazje. Przed jedną z nich stanie Janusz "Snax" Pogorzelski, który wystąpi w głównym składzie ENCE podczas turnieju Intel Extreme Masters Dallas.

Już na początku czerwca miasto Dallas w stanie Teksas, Stanach Zjednoczonych, stanie się gospodarzem przystankiem 17. sezonu Intel Extreme Masters. Turniej będzie wyjątkowy z uwagi na występ ENCE. Półfinaliści minionego majora nie wystąpią bowiem w pełnym składzie - Spinxa zastąpi Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

ENCE biało-czerwone!

Na scenie Counter-Strike: Global Offensive o barwach zespołu decyduje narodowość większości zawodników. W przypadku nadchodzącego turnieju Intel Extreme Masters Dallas w takiej sytuacji znajdzie się fińska organizacja ENCE, które będzie symbolicznie występować pod polską flagą. Jest to efekt problemów wizowych, z którymi boryka się Lotan "Spinx" Giladi.

W składzie ENCE podczas zawodów wystąpi trzeci Polak - Janusz "Snax" Pogorzelski. Uzupełni on polską kolonię w zespole, która na co dzień składa się z dwóch graczy - Pawła "dychy" Dychy oraz Aleksandera "hadesa" Miskiewicza. O zaistniałej sytuacji oraz zastępstwie Spinxa organizacja poinformowała oficjalnie w swoich mediach społecznościowych.

Turniej Intel Extreme Masters Dallas odbędzie się w dniach od 30 maja do 5 czerwca. Pula nagród wynosi 250 tys. dolarów, zaś dla mistrzów przewidziano 100 tys. dolarów. W walce o najwyższe lokaty zobaczymy znane formacje: G2 Esports, FaZe Clan, Astralis czy Ninjas in Pyjamas.

Finn 'karrigan' AndersenOd lat podążał za esportowym snem. Najstarszy zwycięzca Majora w historii

Szansa na złoto?

ENCE występując w pełnym składzie byłoby zdecydowanym faworytem do zajęcia najlepszych miejsc. Wszak zespół w minioną sobotę zakończył zmagania podczas PGL Major Antwerp 2022 na 3-4. miejscu po porażce w półfinale przeciwko Natus Vincere. Dodatkowo zespół zajmuje 3. miejsce w światowym rankingu prestiżowego portalu HLTV.

Obecność Snaxa może wpłynąć na dyspozycję z zespołu. Z jednej strony może zaburzyć dotychczasową synergię i sposób komunikacji w drużynie, zaś z drugiej - być źródłem być może niezbędnego powiewu świeżości, który poniesie zespół na szczyt podium.

gucciGucci rozpoczyna współpracę z organizatorem turniejów esportowych. Wspomogą rozwój młodych talentów

Więcej o: