Disney wchodzi w esport. Na półki trafią wyjątkowe produkty

FaZe Clan już dawno wykracza swoimi działaniami poza sferę esportu. Tym razem trafią do szerokiego grona odbiorców za sprawą współpracy z Disney.

Najpierw wygrany najbardziej prestiżowy turniej w Counter-Strike: Global Offensive, a teraz niezwykle interesująca współpraca. Północnoamerykańska organizacja FaZe Clan śmiało wychodzi poza ramy esportu, wojując także ogólno pojęty lifestyle. Ich najnowszym partnerem została firma Disney.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Unikalne produkty trafią do sklepów jeszcze w maju

Jeśli jesteście fanami północnoamerykańskiej organizacji esportowej FaZe Clan i twórczości Disneya, ta informacja z pewnością was ucieszy. Oba wspomniane podmioty nawiązały współpracę. Ta zaowocuje unikalnymi produktami, które jeszcze w maju pojawią się w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

Jak przyznaje Jay "JVY" Richardson, dyrektor kreatywny FaZe, współpraca ma potrwać rok. Jej celem jest ekspansja i dotarcie do większej ilości konsumentów. Wspólne działania mają skutkować pojawieniem się oryginalnych postaci Disneya w odświeżonej formie nawiązującej do gamingu, esportu oraz nowych technologii.

Finn 'karrigan' AndersenOd lat podążał za esportowym snem. Najstarszy zwycięzca Majora w historii

Sukces za sukcesem

Rozwój FaZe Clan ciągle przyśpiesza, a włodarze organizacji ani myślą o choć chwilowym wyhamowaniu. W ostatnim czasie głośno było o gadżetach wytworzonych w kolaboracji z anime Naruto Shippuden.

Sukcesy drużyny przejawiają się także w sferze esportowej. Największy z nich wydarzył się w minioną niedzielę, 22 maja. Wówczas zespół Counter-Strike: Global Offensive reprezentujący FaZe Clan wygrał turniej PGL Major Antwerp 2022, deklasując w finale niegdyś najlepszy zespół świata - Natus Vincere.

gucciGucci rozpoczyna współpracę z organizatorem turniejów esportowych. Wspomogą rozwój młodych talentów

Więcej o: