Gucci rozpoczyna współpracę z organizatorem turniejów esportowych. Wspomogą rozwój młodych talentów

Producent prestiżowych ubrań oraz akcesoriów wchodzi z mocną inwestycją w esport. Wraz z organizatorem turniejów FACEIT utworzy struktury mające na celu pomóc młodym talentom.

Gucci to jedna z najbardziej rozpoznawalnych prestiżowych marek odzieżowych. Jak dowiedzieliśmy się w ostatnim czasie, że przedsiębiorstwo weszło we współpracę z organizatorem turniejów esportowych, FACEIT. Celem wspólnego działania jest wsparcie wschodzących gwiazd Counter-Strike’a: Global Offensive.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Skorzystają na tym młode talenty

Połączone siły Gucci oraz FACEIT konsolidują się tworząc Gucci Gaming Academy. Celem inicjatywy jest stworzenie środowiska umożliwiające rozwój graczy w zdrowy sposób, niepozbawiony jednak potrzebnego czynnika rywalizacji. Zawodnicy poprzez dostarczone wsparcie i rozwój umiejętności miękkich mają szanse na zostanie częścią nowej generacji esportowców.

Gucci Gaming Academy wystartuje z czterema zawodnikami, którzy na co dzień rywalizują w FACEIT Pro League. Selekcja zostanie przeprowadzona nie tylko na bazie osiągnięć w grze, lecz także przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych, aby ocenić cechy indywidualne kandydatów. Po trwającym rok projekcie zawodnicy mają być przygotowani do rozpoczęcia kariery profesjonalnego gracza.

Virtus.pro CS:GODwóch esportowców odchodzi z rosyjskiego zespołu. Co dalej z VP?

Nie pierwszy romans z esportem

Choć to zdecydowanie największe działanie Gucci na arenie esportu, nie jest jedynym. Wszak producent ekskluzywnej odzieży i dodatków w 2020 roku rozpoczęło współpracę z Fnatic, tworząc produkty inspirowane identyfikacją wizualną organizacji. Jej gracze zaś występowali w sesjach fotograficznych marki.

League of Legends także nawiązało w przeszłości z jedną z konkurencji Gucci, a konkretnie Louis Vuitton. Firma weszła w kolaborację z Riot Games podczas jednych z mistrzostw świata, tworząc serię ubrań oraz etui dedykowane pucharowi z mistrzostw świata. Ponadto w grze możemy znaleźć skórki do wybranych postaci inspirowane słynnym LV.

Illuminar Gaming, PLEIlluminar z awansem do Superpucharu. Pokonali Wisłę Kraków

Więcej o: