Od lat podążał za esportowym snem. Najstarszy zwycięzca Majora w historii

Finn "karrigan" Andersen dopiął swego. Wraz z FaZe Clanem wygrał PGL Major Antwerpia 2022, co jest jego pierwszym triumfem na turnieju tej rangi, choć w zawodzie jest od lat.

To jego rok. Finn "karrigan" Andersen przełamał w lutym klątwę Katowic, wygrywając w Spodku IEM-a. Teraz odhaczył z listy kolejny punkt - zwycięstwo na Majorze. Duńczyk to idealny przykład wzoru do naśladowania. Nieustępliwy, zmobilizowany i oddany sprawie. Dopiął swego, choć jest najstarszym zwycięzcą Majora w historii CS:GO.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

W kilka miesięcy "karrigan" zrobił to, czego nie potrafił latami

Wcześniej miano najstarszego zdobywcy Majora należało się Ukraińcowi Danyło "Zeusowi" Teslenko. W 2017 roku triumfował on wraz z Gambit na turnieju w Krakowie. Podobnie jak "karriganowi", przez wiele lat nie udawało mu się osiągnąć celu, chociaż potrafił dojść do finału Majora. Historie te więc w pewnym stopniu się ze sobą zazębiają.

Andersen na pro-scenie jest aktywny od lat. O jego perypetiach pisaliśmy szerzej w dłuższym tekście po tegorocznej wygranej FaZe Clanu na IEM-ie Katowice. Sam "karrigan" choć utytułowany, tak wciąż miał kilka pustych kluczowych miejsc w gablotce. Trofeum z Majora było jednym z nich.

Virtus.pro CS:GODwóch esportowców odchodzi z rosyjskiego zespołu. Co dalej z VP?

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Prowadząc FaZe do sukcesu w Belgii, Duńczyk ponownie udowodnił, że jest obecnie najlepszym IGL-em na świecie. To dzięki niemu ta dobrze naoliwiona maszyna działa tak dobrze. "karrigan" zespolił potężne indywidualizmy składu, który stał się absolutnym dominatorem 2022 roku. Przypomnijmy, że FaZe Clan wygrał już w trwającym sezonie trzy duże turnieje - wspomniane Katowice, ESL Pro League, a teraz PGL Major Antwerpia.

W wieku 32 lat (ur. 14.04.1990) "karrigan" jest na fali. Przez te wszystkie lata reprezentował barwy różnych składów, ale to jego drugie i trwające zarazem podejście do FaZe Clanu wydaje się być najlepszym, co dotychczasowo go spotkało. Sezon jeszcze długi i bogaty, więc wciąż są szanse na wydłużenie listy osiągnięć.

Illuminar Gaming, PLEIlluminar z awansem do Superpucharu. Pokonali Wisłę Kraków

Więcej o: