Esport na Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej. Wietnam bez porażki

Obecnie oczy fanów League of Legends skierowane są na wydarzenia w Korei Południowej, wszystko za sprawą Mid-Season Invitational 2022. Popularna gra MOBA była także przedmiotem rywalizacji podczas Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej.

Ostatnio w League of Legends sporo mówi się o długich seriach zwycięstw. Czemu by zatem nie przyjrzeć się tym z nieco mniej popularnych regionów? Mistrzowie Wietnamu, GAM Esports, zwyciężyli podczas Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej bez utraty pojedynczej mapy. To dziesięć wygranych gier z rzędu.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

Na Mid-Season Invitational nie tylko najlepsi?

Mid-Season Invitational to turniej, który odbywa się raz do roku, pomiędzy wiosennymi i letnimi rozgrywkami League of Legends. Z założenia rywalizują na nim wyłącznie najlepsze formacje z wiodących regionów. Jak się jednak okazuje, w tegorocznych rozgrywkach nie ma to zastosowania.

Wyjątkiem są reprezentanci Wietnamu. Wiosenne rozgrywki zostały zakończone zwycięstwem GAM Esports, które w wielkim finale pokonało Saigon Buffalo. Jednak to ten drugi zespół pojechał na wielkie międzysezonowe mistrzostwa. Wszystko z powodu preferencji triumfatorów do reprezentowania kraju podczas Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej, które swoim terminem kolidowały z turniejem od Riot Games.

Ungentium, Polska Liga EsportowaKoniec wiosny w Polskiej Lidze Esportowej. Wisła na czele tabeli

Dziesięć wygranych z rzędu

Jak się okazuje, decyzja zawodników GAM Esports okazała się strzałem w dziesiątkę. Wszak zespół występujący w barwach Wietnamu był zdecydowanie najlepszym podczas turnieju. Formacja sięgnęła po złoto z serią 10 wygranych map z rzędu. Pierwsze cztery z nich zaliczyli w fazie grupowej, gdzie drużyna rywalizowała z Laos oraz Malezją.

Awans do play-offów okazał się wyłącznie formalnością, tak samo jej przejście przez nie. Wietnam na swojej drodze pokonał Singapur i Filipiny. Oba spotkania w formacie best of five, do trzech wygranych map, zakończyły się w najszybszym możliwym czasie.

Choć zwycięstwo z pewnością cieszy, najbardziej imponująca jest długość serii wygranych map. W ostatnich tygodniach o takich osiągnięciach mówi się wiele, głównie za sprawą T1 oraz G2 Esports. Koreański zespół zaliczył 26 wygranych gier oficjalnych z rzędu, zaś G2 Esports - 22 wygrane mapy z rzędu. Oba rekordy zostały zakończone podczas fazy Rumble Stage tegorocznego Mid-Season Invitational.

PLE GG Gaming WeekendJak wyglądał PLE GG Gaming Weekend? Zobacz wideo

Więcej o: