Koniec wiosny w Polskiej Lidze Esportowej. Wisła na czele tabeli

Dobiegła końca wiosenna runda PGE Dywizji Mistrzowskiej. Ostatnia, jedenasta kolejka została rozegrana na LAN-ie w Warszawie. Kilka zespołów zażarcie walczyło o utrzymanie jak i pierwszą czwórkę w tabeli.

Dwa intensywne dni, dwanaście zespołów i sześć spotkań, które stoczono w ramach 11. kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej. Na zakończenie wiosennej części sezonu było bardzo gorąco. Cztery ekipy miały pożegnać się z rozgrywkami, a cztery najlepsze dostać szansę rywalizacji o awans do turnieju o PGE Superpuchar. Dużo działo się więc nie tylko na górze, ale i na dole tabeli.

Zobacz wideo Relacja z PLE GG Gaming Weekend

PGE Dywizja Mistrzowska - 11. kolejka rundy wiosennej

Rezultaty piątkowych spotkań były przede wszystkim w interesie zespołów walczących o utrzymanie w PGE Dywizji Mistrzowskiej. ThunderFlash zawiodło w spotkaniu z Wisłą All in! Games Kraków, ale to specjalnie nie dziwiło - "Biała Gwiazda" przeszła przez całą rundę wiosenną bez straty choćby mapy. Na szczęście "Piorunów" potknięcie zaliczyli również M1 Gaming, przegrywając z Impression. To oznaczało, że TF było już bezpieczne, zaś samo M1 musiało czekać na inne rezultaty.

By zapewnić sobie utrzymanie PGE Turów Zgorzelec potrzebował wyniku 2:0 z Izako Boars. I tak się składa, że "Turom" udało się go wyciągnąć. Była to jednocześnie klamra, która przesądziła o spadku "Dzików". Mimo wszystko w ich obozie panował względny spokój. Sam trener ekipy, Bartosz "hyper" Wolny, studził nastroje już wcześniej, mówiąc, że przed młodym zespołem jeszcze długa droga, a LAN w Warszawie był dla nich formą przetarcia.

Sobotę rozpoczęła prosta wygrana FurryFury Ungentium nad Creative AVEZ. Ci pierwsi cały czas liczyli na wejście do czołowej czwórki. Swoją część zadania wykonali, lecz musieli jeszcze trzymać kciuki za porażkę Illuminar Gaming bądź MAD DOG'S PACT.

Obie strony poradziły sobie jednak bez zarzuty. Zwycięstwa 2:0 odpowiednio nad Team ESCA Gaming i Arką Gdynia eSports zapewniły Illuminar i PACT-owi wejście szansę na wejście do PGE Superpucharu. Brak wygrania jakiejkolwiek mapy skreśli z kolei ESCĘ z listy uczestników PGE Dywizji Mistrzowskiej na jesień.

PLE GG Gaming WeekendJak wyglądał PLE GG Gaming Weekend? Zobacz wideo

Zwycięzcy i rozczarowania PGE Dywizji Mistrzowskiej

W trakcie 11 tygodni zmagań przed szereg zdecydowanie wybiła się Wisła Kraków, potwierdzając swoją świetną dyspozycję na krajowym podwórku. Wspomniany bezbłędny bilans nie wziął się znikąd, a "Wiślacy" pokonywali na swojej drodze drużyny różnego kalibru. Bardzo zadowolone ze swoich rezultatów mogło być również Impression, które dość nieoczekiwanie zajęło drugie miejsce. 

Zdecydowany niesmak pozostał u Ungentium, które to celowało nieco wyżej niż tylko nic niedającą piątą pozycję. Zawiodły młode składy Izako Boars, Creative AVEZ i Arki Gdynia, choć dla tych były to pierwsze rozgrywki takiego kalibru. Dodatkowo sama otoczka warszawskiego LAN-a to zupełnie nowe doświadczenie dla nieopierzonych graczy.

Zaskoczeniem jest spadek ESCI, która, podobnie jak w ESL Mistrzostwach Polski, zaprzepaściła okazję na lepsze rezultaty prostymi błędami. Z takich pomyłek skorzystały chociażby PGE Turów czy M1 Gaming, które do ostatniej kolejki drżały o swój byt.

Natus Vincere wygrywające PGL Major StockholmRekord PGL Major Antwerp 2022. Finał drugim najpopularniejszym meczem w historii CS-a

Wyniki 11. kolejki PGE Dywizji Mistrzowskiej

Piątek (20.05):

  • ThunderFlash 0:2 Wisła All in! Games Kraków
  • M1 Gaming 0:2 Impression
  • PGE Turów Zgorzelec 2:0 Izako Boars

Sobota (21.05):

  • FurryFury Ungentium 2:0 Creative AVEZ
  • Team ESCA Gaming 0:2 Illuminar Gaming
  • MAD DOG'S PACT 2:0 Arka Gdynia eSports

Tabela PGE Dywizji Mistrzowskiej po wiosennej rundzie

PGE Dywizja Mistrzowska, runda wiosennaPGE Dywizja Mistrzowska, runda wiosenna fot: PLE

Z PGE Dywizji Mistrzowskiej spadają:

  • Team ESCA Gaming
  • Izako Boars
  • Arka Gdynia eSports
  • Creative AVEZ
Więcej o: