Rekord PGL Major Antwerp 2022. Finał drugim najpopularniejszym meczem w historii CS-a

Miniony, niedzielny wieczór pozwolił na zakończenie zmagań w ramach turnieju PGL Major Antwerp 2022. Jak się okazuje, finał rozgrywek okazał się rekordowy pod względem oglądalności.

Turnieje rangi Major to największe wydarzenie na profesjonalnej scenie Counter-Strike: Global Offensive. Zmagania wobec takowego zakończyły się w ubiegłą niedzielę, 22 maja. Triumfatorem rozgrywek okazali się reprezentanci organizacji FaZe Clan. Wielki finał, w którym pokonali ukraińskie Natus Vincere, na długo zapisze się na kartach historii, zwłaszcza przez wzgląd na oglądalność.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Drugi najchętniej oglądany mecz CS-a w historii

Nie ulega wątpliwości, że w finale PGL Major Antwerp 2022 byliśmy świadkami zdumiewającego spotkania. Naprzeciwko siebie stanęły dwie najsilniejsze zespoły świata według rankingu HLTV, FaZe Clan oraz Natus Vincere. Co więcej, druga ze wspomnianych formacji broniła tytułu, który udało jej się wywalczyć podczas ostatniego majora w Sztokholmie.

Jak okazało się wkrótce po zakończeniu zmagań w Belgii, wielki finał okazał się najchętniej oglądanym meczem w esportowej historii Counter-Strike’a: Global Offensive. Mecz w jednym momencie oglądało przeszło dwa miliony osób, z czego na samej głównej transmisji punkt szczytowy wyniósł przeszło pół miliona.

Na całkowitą sumę składają się także transmisje poboczne oraz te w innych językach. Dla porównania, mecz z polskim komentarzem oglądało blisko 50 tys. osób. Kalkulacji podjęła się renomowana firma Esports Charts.

Jankos, G2 Esports, LECKoniec dominacji G2 Esports. Europa z porażkami na Mid-Season Invitational

Rekord dużo wyższy

Choć liczba dwóch milionów budzi wrażenie, jest jednocześnie daleka od pierwszego miejsca na liście najchętniej oglądanych spotkań. Rekord padł jednak nie tak dawno, bo pod koniec zeszłego roku. Wówczas odbywał się turniej PGL Major Stockholm 2021.

Turniej, którego gospodarzem była stolica Szwecji, zakończył się finałem pomiędzy Natus Vincere a G2 Esports. Ostatecznie triumf należał do sąsiadów zza wschodniej granicy. Był to pierwszy major po długiej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa, zatem liczba widzów nie powinna być zaskoczeniem. Najważniejszy mecz zawodów śledziło 2 miliony 748 tys. widzów w jednym momencie.

Drużyna FazeClan triumfowała w turnieju CS:GO podczas 10. edycji IEM w KatowicachMajor nie dla Na'Vi. FaZe Clan najlepszą drużyną w Antwerpii

Więcej o: