Major nie dla Na'Vi. FaZe Clan najlepszą drużyną w Antwerpii

Święto Counter-Strike'a, turniej PGL Major Antwerp 2022 dobiegł końca. W wielkim finale zmierzyły się formacje Natus Vincere oraz FaZe Clan.

Turnieje rangi Major to największe wydarzenie na esportowej scenie Counter-Strike’a Global Offensive. Zmagania rozpoczęły się 9 maja, zaś zostały zakończone w miniony, niedzielny wieczór, 22 maja. W wielkim finale skład FaZe Clan pokonał ukraińską potęgę - Natus Vincere.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Najważniejsze wydarzenie Counter-Strike’a

W przeciwieństwie do innych tytułów esportowych, Counter-Strike nie opiera się na rozgrywkach ligowych o modelu franczyzowym. Najlepsze drużyny strzelanki od Valve rywalizują na płaszczyźnie dużych turniejów, które organizowane są przez różne podmioty. Najbardziej prestiżowymi są te rangi major.

Ostatnie tygodnie upłynęły fanom CS:GO obserwując wydarzenia w Antwerpii. To właśnie to belgijskie miasto zostało gospodarzem turnieju PGL Major Antwerp 2022, gdzie najlepsze drużyny świata rywalizują o nagrody z puli wynoszącej milion dolarów. Pośród nich występowali także Polacy - dycha oraz hades reprezentowali barwy ENCE, które dotarło aż do półfinałów.

Immortals League of LegendsAmerykański talent z szansą na występ w LCS? Kenvi ma zasilić szeregi Immortals

Finał pełen emocji

Wielki finał PGL Major Antwerp 2022 stanowił pojedynek dwóch najlepszych zespołów na świecie według rankingu portalu HLTV, czyli FaZe Clan i Natus Vincere. Pojedynek odbył się w formacie best of three, czyli do dwóch wygranych map. Arenami pojedynków wyłonionymi w fazie wyborów oraz wykluczeń zostały Inferno, Nuke oraz Ancient.

Pierwsza z nich rozpoczęła się serią zwycięstw od FaZe Clan. Zespół wygrał osiem rund z rzędu, nim rywale zdołali dojść do głosu. Ostatecznie mapa nie zakończyła się jednostronnym wynikiem, wszak do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Ta zakończona wynikiem 19:16 wskazała na wyższość graczy amerykańskiej organizacji.

Nuke było znacznie bardziej wyrównane. FaZe rozpoczęło pojedynek po dominującej stronie antyterrorystów, gdzie wywalczyli dziesięć punktów. Po zamianie ról Natus Vincere zdecydowanie zdołało odpracować część strat, jednak wypracowana przewaga była zbyt duża do nadrobienia. Końcowy wynik wskazywał 16:10.

Ostatecznie trofeum trafiło nad głowę zawodników FaZe Clanu. To nie pierwsze zwycięstwo drużyny w minionych miesiącach, wszak Kerrigan i spółka od początku roku świętowali triumfy na dwóch dużych turniejach: Intel Extreme Masters Katowice 2022 oraz ESL Pro League. Sukces na Majorze zdecydowanie umocni ich pozycję najlepszej formacji na świecie.

G2 Esports na Mid-Season Invitational 2022, zespół League of LegendsBezbłędne występy G2 Esports. Europa wciąż niepokonana na Mid-Season Invitational

Więcej o: