Polacy kontra najlepsze drużyny świata. Rusza drugi etap Mid-Season Invitational

Już w piątkowy poranek rozpoczną się zmagania w ramach drugiego etapu Mid-Season Invitational 2022. W walce o tytuł mistrza wciąż pozostają reprezentanci Polski.

Turniej Mid-Season Invitational 2022 trwa w najlepsze. Pierwsze dni rozgrywek pozwoliły na rozegranie pełnego pierwszego etapu rywalizacji, a co za tym idzie, zmniejszenia ilości występujących formacji do zaledwie sześciu. Pośród nich możemy dostrzec dwie drużyny z Polakami w składzie - G2 Esports oraz Evil Geniuses.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Europa dotychczas niepokonana

Stary Kontynent podczas tegorocznej odsłony Mid-Season Invitational jest reprezentowany przez G2 Esports. To organizacja, która zdobyła tytuł mistrza omawianego turnieju w 2019 roku. Od tamtego czasu wyjściowa piątka formacji przeszła ogromne zmiany, a w zespole pozostało wyłącznie dwóch graczy z pierwotnego składu.

Przebudowane G2 Esports radzi sobie jednak doskonale. Drużyna składająca się z Jankosa i Capsa jako weteranów oraz młodego narybku pod postacią Broken Blade’a, Flakkeda i Targmasa jest dotychczas jedną z trzech niepokonanych drużyn na MSI 2022. Ich pierwszymi rywalami były formacje Evil Geniuses oraz ORDER, a seria ośmiu spotkań zakończyła się także ośmioma zwycięstwami.

promisq, gracz League of LegendsZ G2 Esports do Ultraligi. Promisq zagra w AGO ROGUE

To koniec łatwizny

W swojej grupie podczas pierwszego etapu turnieju G2 Esports było rzeczywiście faworytem. Sytuacja zmienia się jednak wraz z rozpoczęciem tzw. Rumble Stage, czyli drugiej fazy zmagań. Tym razem gracze ze Starego Kontynentu będą musieli zmierzyć się z najlepszymi regionami świata - Chinami i Koreą Południową.

Jankos i spółka zdecydowanie nie mogą narzekać na nudę, wszak już pierwszego dnia przyjdzie im zmierzyć się z najmocniejszymi ekipami. Skupiając się na polskich zawodnikach nie można zapomnieć także o Evil Geniuses, które jest reprezentowane przez Kacpra "Inspireda" Słomę. Pełen terminarz spotkań prezentuje się następująco:

  • 10:00 - G2 Esports vs T1,
  • 11:00 - Evil Geniuses vs Royal Never Give Up,
  • 12:00 - PSG Talon vs Saifon Buffalo,
  • 13:00 - G2 Esports vs Royal Never Give Up,
  • 14:00 - Saigon Buffalo vs Evil Geniuses,
  • 15:00 - PSG Talon vs T1.

Transmisję ze spotkań w języku polskim realizuje ekipa Polsat Games.

HEINZ PLE ALL-STAR 2022Gamingowe gwiazdy w centrum Warszawy - nadchodzi PLE.GG Gaming Weekend!

Więcej o: