Gamingowe gwiazdy w centrum Warszawy - nadchodzi PLE.GG Gaming Weekend!

Nadchodzi PLE. GG Gaming Weekend. Wydarzenie to prawdziwa gratka dla fanów esportu, ale nie tylko, bowiem na Dziedzińcu Nowy Świat zorganizowane zostaną przeróżne inicjatywy, które zainteresują bardzo szerokie grono odbiorców.

Już 21-22 maja na Dziedzińcu Nowy Świat (Nowy Świat 6/12) w Warszawie odbędzie się PLE.GG Gaming Weekend, organizowany przez Polską Ligę Esportową. Gwiazdy gamingu i esportu przyjadą do stolicy! Na odwiedzających czeka cała paleta atrakcji – od wspólnego oglądania mistrzostw świata Counter-Strike’a i turnieju najlepszych polskich graczy FIFA 22, przez showmatch drużyny gwiazd PLE i strefę Free2Play.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Wielki finał PGE Dywizji Mistrzowskiej

PLE.GG Gaming Weekend będzie wydarzeniem, na którym nie zabraknie emocji dla fanów cyfrowej rozrywki. W ciągu dwóch dni zgromadzeni widzowie będą mogli obejrzeć finałową kolejkę PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej, czyli czołowych rozgrywek CS:GO w Polsce, a także kwalifikacje do PGE Superpucharu PLE, który w lipcu zostanie rozegrany w jednym z nadmorskich kurortów. Fani będą też mogli obejrzeć prezentację drużyny HEINZ PLE ALL-STAR, która weźmie udział w meczu pokazowym, a także wspólnie śledzić na dużym ekranie fazę finałową PGL Major Antwerpia 2022, jednej z najważniejszych międzynarodowych imprez esportowych w roku.

G2 Esports JankosEuropa zmierzy się z Koreą i Chinami. Znamy terminarz drugiego etapu MSI 2022

Nie tylko CS:GO

Jednak nie tylko fani popularnej strzelanki znajdą coś dla siebie. Rozegrany zostanie też turniej FIFA 22, w którym udział wezmą najlepsi polscy zawodnicy, reprezentujący na co dzień kluby piłkarskie. Swoich sił będą mogli spróbować także amatorzy w specjalnie zaprojektowanych strefach Free2Play, gdzie zaplanowano m.in. turnieje w najpopularniejsze gry z zaproszonymi gwiazdami. Do dyspozycji znajdą się również profesjonalne symulatory simracingowe, za pomocą których, fani wirtualnych wyścigów będą mieli okazję zmierzyć się na torach wyścigowych.

Oprócz rywalizacji esportowej na odwiedzających czekać będą strefy chillout, w których będzie można odpocząć i porozmawiać nie tylko z fanami esportu. Na miejscu pojawią się także foodtrucki z kuchnią z całego świata. Imprezę poprowadzą Kasia Węsierska (prezenterka Radia ESKA) oraz Tomasz „Magvayer" Filipiuk (prezenter Polsat Games).

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Zapraszamy serdecznie media na ściankę prasową do wywiadów w sobotę od godziny 14:00, gdzie zaprosiliśmy następujące gwiazdy: Marcin Gortat (były koszykarz NBA, inwestor PLE), Maciej Iwański (prezenter/dziennikarz), Maciej Kurzajewski (prezenter/dziennikarz). Wojciech "Łozo" Łozowski (artysta muzyczny/streamer), Karol "Blowek" Gązwa (Youtuber/influencer), Karolina Szostak (dziennikarka/prezenterka telewizyjna), BRO (artysta muzyczny), Rafał Maślak (prezenter/model), Maciej Musiał (aktor), Rafał Jonkisz (prezenter/model), Kasia Dziurska (influencerka), Kacper Piechocki i Sebastian Adamczyk (siatkarze PGE Skry Bełchatów), Michał "MICHU" Müller (profesjonalny zawodnik CS:GO), Alan Andersz (aktor) oraz Olivier Janiak (prezenter telewizyjny).

Amerykańscy gracze chcieli nielegalnie zarobić na ustawianiu meczów.Ustawianie meczów w esporcie? Kolejny przypadek w LoL

O Polskiej Lidze Esportowej

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligi Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe.

Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbywają się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Tobiasz Agresivoo Ciba Team BDS AcademyNowi Polacy w LEC. Agresivoo i Erdote awansują do głównego składu Team BDS

Więcej o: