Nowi Polacy w LEC. Agresivoo i Erdote awansują do głównego składu Team BDS

Choć to jedynie plotki, pochodzą z bardzo zaufanego źródła. Team BDS wejdzie w letnie rozgrywki z nowymi zawodnikami. Zespół LEC uzupełni dwóch Polaków.

Team BDS po niezwykle rozczarowującym wiosennym splicie w League of Legends European Championship 2022 decyduje się na zmiany. Pierwszego zespołu nie zasilą jednak zawodnicy z zewnątrz, a będą to wewnętrzne awanse. Takim sposobem na najwyższy szczebel rozgrywki mają trafić Agresivoo oraz Erdote.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Nowi Polacy w LEC

Jak donosi w ostatnich miesiącach niezawodny insider profesjonalnej sceny League of Legends, LEC Wooloo, Team BDS wejdzie w letnie rozgrywki z mocno odmienionym składem. Formacja na co dzień rywalizuje w League of Legends European Championship, czyli w najlepszej lidze Starego Kontynentu.

Zgodnie z informacjami w drużynie dojdzie do dwóch zmian i na obu skorzystają zawodnicy z Polski. Z pierwszego składu mają wypaść Adam oraz LIMIT, którzy zostaną zastąpieni przez Tobiasza "Agresiovoo" Cibę oraz Roberta "Erdote" Nowaka. Dzięki podwójnemu wewnętrznemu awansowi, zespół występujący w LEC będzie reprezentowany przez trzech Polaków, wszak w wyjściowej piątce pozostaje Jakub "Cinkrof" Rokicki.

Amerykańscy gracze chcieli nielegalnie zarobić na ustawianiu meczów. Ustawianie meczów w esporcie? Kolejny przypadek w LoL

Zadecydował bootcamp w Korei

Wiosenną odsłonę rozgrywek LEC Team BDS zakończyło rozczarowująco. Zespół nie tylko uniknął play-offów, lecz cudem nie znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli wyników. Gorsze okazało się wyłącznie Astralis, które zakończyło split wyłącznie z jednym zwycięstwem mniej na koncie.

W trakcie przerwy między wiosną a latem zorganizowany został wyjazd szkoleniowy do Korei Południowej. To właśnie tam miała zapaść decyzja o ostatecznym składzie Team BDS w LEC. O miejsce w piątce rywalizowali gracze z dotychczasowego składu oraz wszyscy przedstawiciele akademii. Jak możemy zauważyć, strategia okazała się niezwykle korzystna dla biało-czerwonych.

G2 Esports Jankos Europa zmierzy się z Koreą i Chinami. Znamy terminarz drugiego etapu MSI 2022

Więcej o: