Europa zmierzy się z Koreą i Chinami. Znamy terminarz drugiego etapu MSI 2022

Po kilku dniach oczekiwania Riot Games finalnie udostępniło terminarz drugiej fazy Mid-Season Invitational. Europejskie G2 Esports czekają ogromne wyzwania już 1. dnia zmagań.

Mid-Season Invitational trwa w najlepsze od blisko dwóch tygodni, jednak najbardziej interesujące spotkania dopiero nadejdą. Po w wielu przypadkach jednostronnej fazie grupowej rozpoczną się zmagania w ramach tzw. Rumble Stage. W formacie podwójnego round-robin rywalizować będą najlepsze drużyny poprzedniego etapu turnieju.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

G2 Esports bezbłędne.. dotychczas

Na Mid-Season Invitational wysyłane są najlepsze drużyny League of Legends z wiodących regionów. W przypadku Europy było to G2 Esports reprezentowane przez Polaka, Marcina "Jankosa" Jankowskiego. Jest to jednocześnie jedyna drużyna ze Starego Kontynentu, która historycznie sięgnęła po trofeum omawianego turnieju. Należy jednak pamiętać, że wówczas formacja dysponowała znacznie innym składem.

W pierwszym etapie Mid-Season Invitational 2022 Jankos i spółka poradzili sobie śpiewająco. W wyniku losowania zostali przydzieleni do grupy C, gdzie toczyli rywalizację z dwoma ekipami: Evil Geniuses oraz ORDER. G2 Esports przeszło przez zmagania bez ani jednej porażki, dzięki czemu końcowy wynik 8-0 pozwolił na bezproblemowy awans do kolejnej części zawodów.

Imperial - FalleN, fnxMecz esportowców z Brazylii oglądało ponad 700 tys. osób. Zdecydowany rekord

Łatwo już było - czas na wyzwania.

Riot Games wstrzymywało się kilka dni z ujawnieniem harmonogramu drugiego etapu turnieju Mid-Season Invitational. Ten jednak pojawił się z przytupem, wszak już pierwszego dnia będziemy mogli obserwować reprezentantów Europy w rywalizacji z najlepszymi drużynami na świecie.

Już wtedy G2 Esports rozegra dwa mecze, gdzie ich rywalami będą kolejno T1 oraz Royal Never Give Up, czyli dwie drużyny będące bezsprzecznie faworytami do zdobycia trofeum. Harmonogram całej serii spotkań prezentuje się następująco:

  • 10:00 - T1 vs G2 Esports,
  • 11:00 - Evil Geniuses vs Royal Never Give Up,
  • 12:00 - PSG Talon vs Saigon Buffalo,
  • 13:00 - G2 Esports vs Royal Never Give Up,
  • 14:00 - Saigon Buffalo vs Evil Geniuses,
  • 15:00 - PSG Talon vs T1.

Rumble Stage rozpocznie się już w najbliższy piątek, 20 maja. Faza będzie trwać pięć dni, a każdego z nich będziemy obserwować sześć spotkań. Zazwyczaj będą one rozpoczynać się o 10:00 z wyjątkiem piątego dnia, gdy pierwszy mecz ruszy już o 8:00. Transmisję ze spotkań w języku polskim realizuje ekipa Polsat Games.

Abdul 'degster' GasanowPokonali Polaków w drodze na Majora. Spirit wielką niespodzianką turnieju

Więcej o: