Warto się dobrze zachowywać. Riot planuje nagrodzić graczy

Honor to statystyka, która wskazuje zachowanie graczy League of Legends. Riot Games zamierza nagrodzić graczy, którzy zakończą sezon z najwyższym możliwym poziomem Honoru.

Gry sieciowe z możliwością komunikacji i toksyczność, niestety, idą ze sobą w parze. Twórcy gier wymyślają przeróżne sposoby, aby ich tytuły były pozbawione przykrego zjawiska. Czasem same kary nie wystarczają, a zamiast tego deweloperzy decydują się na inne działania.

Unikalna animacja powrotu do bazy

Riot Games po długoletnich staraniach, aby wyjałowić League of Legends z toksyczności, doszło do pewnego wniosku. Zamiast karać graczy za złe zachowanie, lepiej jest wynagradzać tych, którzy od niego stronią.

W tym celu utworzono statystykę, którą nazwano Honorem. Ta rośnie, gdy współgracze zdecydują się na przyznanie pozytywnej oceny po zakończeniu meczu. Gdy gracz nie zachowuje się w poprawny sposób, stosowane kary wpływają na Honor negatywnie. W najmniejszym wymiarze przewinienia spowalniają proces osiągania wyższych pułapów rangi, zaś w przypadku bardziej srogiej kary, mogą ją nawet wyzerować.

Abdul 'degster' GasanowPokonali Polaków w drodze na Majora. Spirit wielką niespodzianką turnieju

Solidne nagrody

Riot Games wraz z zakończeniem bieżącego sezonu, co nastąpi pod koniec roku, szykuje specjalne nagrody. Otrzymają je wyłącznie osoby z piątym, najwyższym poziomem Honoru. Najprawdopodobniej będzie to zupełnie nowa i unikalna animacja powrotu do bazy. Jej wygląd na Twitterze udostępniła Kristy Doan, pracowniczka Riot Games.

Wydaje się, że to nie wszystko. Zagraniczny portal Dotespots donosi, że przedsiębiorstwo planuje rozdać także unikalną skórkę do jednej z postaci. Póki co brakuje jednak oficjalnych informacji, o tym jaka to postać czy o wyglądzie samego skina.

H?vard 'rain Nygaard, FaZe ClanZabawna sytuacja na Majorze. Gracz przegrał rundę przez kolegę z zespołu

Więcej o: