Europa rządzi na Mid-Season Invitational. Flakked najskuteczniejszym graczem turnieju

Sympatycy najlepszej drużyny Starego Kontynentu mają powód do radości. G2 Esports radzi sobie znakomicie na MSI 2022, a zdecydowanie najlepszym graczem okazuje się Flakked.

Mid-Season Invitational to jeden z najważniejszych turniejów League of Legends w przeciągu roku. Tegoroczne zmagania w turnieju pozwoliły na zakończenie pierwszej rundy rywalizacji. Awans do kolejnego etapu wywalczyło europejskie G2 Esports, któremu niewiele można zarzucić.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Skuteczność Flakkeda

G2 Esports weszło w 2022 rok z niezwykle mocno odmienioną wyjściową piątką. Skład League of Legends przeszedł ogromne rotacje. Swoje miejsca utrzymali wyłącznie Caps oraz Jankos, natomiast zespół uzupełnili BrokenBlade, Targamas oraz Flakked. Ostatni z trójki nowych zawodników zaliczył tym samym debiut w LEC, a jego mała rozpoznawalność przed transferem wzbudziła wiele wątpliwości pośród fanów.

Jeśli wiosenne rozgrywki League of Legends European Championship były niewystarczające, aby Flakked udowodnił swoją wartość i umiejętności, zdecydowanie zrobił to podczas Mid-Season Invitational. W pierwszej fazie grupowej strzelec poprowadził zespół aż do ośmiu zwycięstw, gdzie ich rywalami były formacje Evil Geniuses oraz ORDER.

Statystyki nie kłamią. Flakked okazuje się dotychczas najbardziej skutecznym zawodnikiem całego turnieju. AD Carry reprezentujący G2 Esports w przeciągu ośmiu meczów wykręcił 39 eliminacji, 62 asysty i wyłącznie 6 śmierci. Przekłada się to na KDA wynoszące 16,8. Uczestniczył przy tym przy 62% wszystkich eliminacji swojej drużyny.

Abdul 'degster' GasanowPokonali Polaków w drodze na Majora. Spirit wielką niespodzianką turnieju

Łatwo już było

G2 Esports swoją znakomitą dyspozycją awansowało do drugiego etapu grupowego Mid-Season Invitational. Teraz zamiast dwóch rywali, Europejczycy będą mieli ich aż pięciu. I to nie byle jakich. W trakcie rozgrywek Jankos i spółka będą musieli zmierzyć się z reprezentantami najsilniejszych regionów na świecie - Chin oraz Korei Południowej.

Rozgrywki zostaną wznowione już w najbliższy piątek, 20 maja. Terminarz spotkań nie jest jeszcze ustalony, jednak wiadomym jest, że mecze rozpoczną się o 10:00 i planowo zakończą chwilę przed 16:00. Każdy z pojedynków odbywa się w formacie best of one, czyli wyłącznie na przestrzeni jednej mapy. Awans do play-offów wywalczy najlepsza czwórka.

Transmisję ze spotkań w języku polskim realizuje ekipa Polsat Games.

H?vard 'rain Nygaard, FaZe ClanZabawna sytuacja na Majorze. Gracz przegrał rundę przez kolegę z zespołu

Więcej o: