Team Liquid z ogromnym wzmocnieniem. Elazer nowym zawodnikiem zespołu

Po wielu latach doczekaliśmy się drugiego Polaka w sekcji StarCrafta II Teamu Liquid. Nowym reprezentantem zespołu został Mikołaj "Elazer" Ogonowski.

StarCraft nie jest jednym z najpopularniejszych tytułów esportowych na świecie. Choć pozostaje w cieniu gigantów, czołowe drużyny wciąż decydują się na wspieranie czołowych zawodników. Na takie działanie w ostatnim czasie postawiło Team Liquid, które stało się pracodawcą Mikołaja "Elazera" Ogonowskiego.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Jeden z najlepszych graczy w Polsce

Polscy zawodnicy StarCrafta II niejednokrotnie dali się poznać ze znakomitej strony. Pośród najbardziej utalentowanych zawodników kosmicznego RTS-a z Polski należy wyszczególnić Mikołaja "Elazera" Ogonowskiego. Gracz specjalizujący się w rasie Zergów odnosił międzynarodowe sukcesy na przestrzeni długich lat kariery.

Największym sukcesem Elazera jest zdecydowanie triumf podczas WCS Valencia 2017, gdzie w wielkim finale pokonał Snute’a. Ogonowski wielokrotnie docierał do półfinałów najważniejszych turniejów. Można pośród nich wymienić inne przystanki WCS, jak i mistrzostwa świata w 2016 roku.

Bartosz 'hyper' Wolny, Izako BoarsMłodzi gracze CS:GO osiadają na laurach? Znany trener wytyka im słabą mentalność

Zmiana reprezentowanych barw

Do niedawna i przez ostatnie lata Elazer był kojarzony z jedną z polskich organizacji - x-kom AGO. W przeciągu minionych dni Ogonowski zmienił jednak drużynę, dołączając do jednej z najbardziej legendarnych formacji rywalizujących na arenie StarCrafta II, czyli Team Liquid.

Plotki o transferze zaczęły pojawiać się, gdy Polak wyjechał wraz z zespołem na obóz szkoleniowy. Wkrótce rozstał się z x-kom AGO, a następnie po kilku dniach pojawiło się ogłoszenie dotyczące dołączenia do Teamu Liquid. W nowych barwach Ogonowski zdążył zatriumfować podczas letniej odsłony ESPOT SC2 Circuit, gdzie w wielkim finale pokonał Spirita.

Tomasz 'phr' Wójcik, Illuminar Gaming"Mamy problem i musimy go rozwiązać". Nagłe kłopoty Illuminar Gaming

Więcej o: