Młodzi gracze CS:GO osiadają na laurach? Znany trener wytyka im słabą mentalność

Czy początkującym graczom brakuje pokory? Coraz częściej pojawiają się takowe sugestie. Indywidualizmów nie brakuje, ale pod kątem drużynowym polska scena CS:GO nie stoi najlepiej.

W trakcie czwartkowej transmisji PGE Dywizji Mistrzowskiej trener Izako Boars Bartosz "hyper" Wolny wypowiedział się na temat nowego zespołu organizacji. Dość ciekawie poruszono również temat młodych graczy CS:GO na polskim podwórku.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Brakuje im pokory?

Obecnie "hyper" jest zaangażowany w nowy projekt Izako Boars. Na początku roku organizacja pożegnała się z poprzednim składem, zaznaczając przy tym, że zmienia swoje priorytety. Zespół stworzony przez Piotra "izaka" Skowyrskiego ma być teraz budowany pod młodych zawodników, nad których rozwojem będzie czuwał właśnie sam "hyper".

Po niedawnym spotkaniu przegranym przez "Dziki" 0:2 z Wisłą All in! Games Kraków Wolny udzielił wywiadu w studiu PGE Dywizji Mistrzowskiej. Trener Izako Boars pochwalił swój zespół, zaznaczając, że sporo pracy jeszcze przed nimi. 

Czterech z pięciu chłopaków praktycznie nie miało drużyny (poza "Crityourface'em"). Pokazują się z dobrej strony, ale trzeba ich jeszcze sporo nauczyć.

"hyper" nawiązał również przy tym do obecnego nastawienia, z jakim na profesjonalną scenę wchodzą młodzi gracze. Jego zdaniem bardzo szybko rośnie ich ego, przez co zanim tak naprawdę sięgną wyższego poziomu, już wydaje im się, że zrobili bardzo wiele i osiadają na laurach.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Ważne, żeby chłopacy się słuchali. Młodzi, którzy byli na scenie mają mocno wybujałe ego, a tak naprawdę nawet nie grali w mistrzostwach Polski albo bywali tylko w podrzędnych ligach.

Wolny ma pokaźne doświadczenie, a w swojej karierze gracza miał okazję zagrać m.in. na dwóch Majorach. Z pewnością dobrze jest wziąć sobie jego zdanie do serca, bo pracował z niejednym zawodnikiem, a dołożył również na pewno cegiełkę do wypromowania dwójki Hubert "szejn" Światły-Kamil "siuhy" Szkaradek, którzy obecnie są zawodnikami MOUZ NXT.

W przeszłości rzeczywiście było kilka incydentów, które dość jasno prezentowały nastawienie, jakie występuje u początkujących zawodników. Swego czasu dużo szumu zrobiło nagranie, na którym były gracz AVEZ Sebastian "Fazorek" Ruziewicz bezpośrednio powiedział, że jego zdaniem różnicy umiejętności między czołówką, a słabszymi ekipami. W jego opinii dysproporcje występują jedynie na polu taktycznym i w doświadczeniu. Społeczność CS:GO nie aprobowała jednak słów zawodnika, niemniej sytuacja udowodniła, że młodzi zawodnicy są w pewnym stopniu dumni i pyszni, a mimo wszystko nie potrafią swoich umiejętności potwierdzić wynikami. 

Polska scena CS:GO potrzebuje nowych twarzy i świeżej krwi - to nie ulega wątpliwości. Aczkolwiek wydaje się, że pracę z młokosami należy zaczynać od podstaw, skupiając się również na aspektach psychologicznych. Tu pojawiają się niepokojące sygnały, na które po prostu trzeba reagować.

Duncan 'Thorin' ShieldsKontrowersyjne słowa dziennikarza esportowego. Kibice ostro zareagowali

Więcej o: