G2 Esports wciąż niepokonane. O awansie zadecydują spotkania rewanżowe

Mid-Season Invitational trwa w najlepsze i dostarcza ogrom esportowych wrażeń. Reprezentacja Europy pozostaje wciąż niepokonana.

Europa podczas Mid-Season Invitational 2022 ma się znakomicie. Po trzecim dniu turnieju ekipa Marcina "Jankosa" Jankowskiego pozostaje niepokonana w ramach zmagań w grupie C. Podobnymi osiągnięciami mogą pochwalić się formacje z innych regionów - Chin oraz Korei Południowej.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Póki co bezbłędni

Europejscy sympatycy League of Legends z całą pewnością najwięcej uwagi podczas Mid-Season Invitational poświęcają reprezentantowi swojego regionu, G2 Esports. Formacja dysponująca między innymi Marcinem "Jankosem" Jankowskim w składzie w ramach losowania trafiła do grupy C, gdzie rywalizuje z Evil Geniuses oraz ORDER.

Z uwagi na to, że grupa C jest jedyną składającą się z zaledwie trzech drużyn, jej członkowie rozegrali więcej spotkań od pozostałych. G2 Esports rozegrało ich cztery, po dwie przeciwko poszczególnym rywalom, jednocześnie zamykając pierwszą z dwóch kolejek podwójnego round-robin.

Świetny wynik nadal nie przesądził o awansie. Europejska formacja będzie mogła go zabezpieczyć dopiero w dniu rewanżów, kiedy rozegra kolejne cztery spotkania. Zaplanowano je na najbliższą sobotę, 14 maja.

Jensen, gracz League of LegendsCloud9 odkrywa karty. Poznaliśmy odświeżony skład League of Legends

W piątek sporo Azji

Nadchodzący, czwarty dzień zmagań w ramach Mid-Season Invitational 2022 będzie okazją do wielu zmagań w grupie B. Jej uczestnikami są chińskie Royal Never Give Up, tajwańskie PGS Talon, tureckie Instanbul Wildcats oraz brazylijskie RED Canids.

Sytuacja wyszczególnionych zespołów jest dość skomplikowana. Z uwagi na nieprawidłowości związane z połączeniem do serwera, wszystkie trzy mecze z udziałem Royal Never Give Up zostaną powtórzone. Oznacza to, że drużyna posiada wynik 0-0, zaś pozostałe 1-2. Piątkowe mecze, choć miały to zrobić, nie przyniosą ostatecznego rozstrzygnięcia. Powtórnie rozgrywane mecze odbędą się w trakcie weekendu.

Wszystkie spotkania w ramach Mid-Season Invitational 2022 w języku polskim transmituje ekipa Polsat Games. 

ZamulekKierunek słoneczna Hiszpania. Zamulek dołącza do UCAM Tokiers

Więcej o: