Kierunek słoneczna Hiszpania. Zamulek dołącza do UCAM Tokiers

Dominik "ZAMULEK" Biela, jeden z reprezentantów młodego pokolenia polskich graczy League of Legends odnalazł nowy dom. Od lata będzie rywalizować w hiszpańskiej lidze regionalnej.

Wyjazd na Zachód to naturalny kierunek rozwoju polskich wschodzących gwiazd League of Legends. Nie inaczej postępuje Dominik "ZAMULEK" Biela. Gracz po udanym splicie w lidze brytyjskiej kontynuuje pochód po szczeblach kariery. Jego nowym pracodawcą została drużyna UCAM Tokiers występująca w lidze hiszpańskiej.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Kolejna szansa na rozwój

Po kilkutygodniowym okresie wolnej agentury w końcu poznaliśmy nową drużynę Dominika "ZAMULKA" Bieli. Osiemnastoletni gracz League of Legends specjalizujący się w pozycji strzelca zasilił szeregi hiszpańskiej formacji UCAM Tokiers, którą w przeszłości można kojarzyć z nazwy UCAM Esports Club.

Pełen skład formacji, w której występować będzie ZAMULEK, nie jest znany. UCAM Tokiers po kiepskim wiosennym splicie zakończonym na ostatnim, dziesiątym miejscu w tabeli wyników hiszpańskiej ligi regionalnej, zdecydowało się na przeprowadzenie porządnych roszad w wyjściowej piątce. Na chwilę obecną pewnym jest, że Polak zagra u boku Doxy’ego, Nji’ego oraz DuaLLa, z którym będzie dzielić dolną aleję.

Dignitas Forest, gracz Counter StrikeRadykalne kroki Dignitas. Sprzedają cały skład

Udany split w akademii EXCEL

W ostatnich miesiącach ZAMULEK również przebywał poza granicami Polski. Jego drużyną na wiosenny split było JD|XL, czyli akademia występującego w League of Legends European Championship EXCEL. Wraz z zespołem zajął wysokie miejsce w rozgrywkach zasadniczych, jednak poległ w play-offach przed zagwarantowaniem sobie miejsca na European Masters.

Kontrakt z JD|XL został rozwiązany na prośbę ZAMULKA z powodów prywatnych. Na podobny krok zdecydował się także Mateusz "Kikis" Szkudlarek, który był jego partnerem na dolnej alejce.

Maciej 'F1KU' Miklas w trakcie 2v2 Showdown by GG LeagueTo już czas, to już pora. Piątka graczy gotowych do wyjazdu

Więcej o: