Haru i Bo zasilą Team Vitality. Selfmade trafi na ławkę rezerwowych

Team Vitality zamierza wprowadzić zmiany w składzie swojego dream-teamu League of Legends. Z wyjściowej piątki najprawdopodobniej odejdzie Oskar "Selfmade" Boderek.

Po zaledwie jednym splicie w europejskiej drużynie marzeń zrzeszonej pod szyldem Team Vitality ma dojść do zmian. Ich przedmiotem będzie pozycja junglera, z której ma zostać odsunięty Oskar "Selfmade" Boderek. Jego miejsce ma zająć dwóch Azjatyckich junglerów, Haru i Bo.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Miało być pięknie

Team Vitality nęciło fanów europejskiego League of Legends perspektywą dominacji europejskiej sceny. Nie mówiono tego otwarcie, jednak tworzenie składu z najbardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników Starego Kontynentu jasno to sugerowało. Wszak zespół wchodząc w wiosenne rozgrywki składał się z: Alphari’ego, Selfmade’a, Perkza, Carzzy’ego oraz Labrova.

Zespół zdecydowanie nie podołał oczekiwaniom społeczności. Ekipa, która miała stanowić o sile Europy awansowała do play-offów na ostrzu noża, ostatecznie odpadając już w swoim drugim spotkaniu przeciwko przyszłym zwycięzcom, G2 Esports. Zgodnie z przeciekami, organizacja zamierza postawić na zmiany w wyjściowej piątce, co przy wyniku słabszym, niż zamierzono, nie powinno dziwić.

Dignitas Forest, gracz Counter StrikeRadykalne kroki Dignitas. Sprzedają cały skład

Selfmade poza składem?

Informacje dotyczące przyszłości składu Team Vitality nie są potwierdzone, lecz są pogłoskami podanymi przez dwóch zaufanych insiderów profesjonalnej sceny League of Legends, LEC Wooloo oraz Alejandro Gomisa.

Zgodnie z ich informacjami ze składu odpadnie Oskar "Selfmade" Boderek, a decyzja została podjęta na prośbę pozostałych graczy zespołu i całego sztabu szkoleniowego. Ci mieli wnioskować o to nie z powodu wewnętrznego konfliktu, lecz z różnic podejścia do rozgrywania meczów w ich środkowym i późnym etapie. Przyszłość Polaka nie jest niestety znana.

Kto zajmie miejsce Polaka? W grze pojawiają się dwa azjatyckie pseudonimy. Według przecieków są to Haru oraz Bo, aktualni reprezentanci kolejno X7 Esports oraz FunPlus Phoenix. Co ciekawe, zawodnicy nie wykluczają się wzajemnie, lecz mają dołączyć do zespołu symultanicznie.

Haru ma zostać częścią wyjściowej piątki już z początkiem letnich rozgrywek. Zakontraktowanie Bo ma natomiast charakter przyszłościowy - to gracz o dużym potencjale, który przez najbliższy czas ma skupić się na nauce języka angielskiego, zaadaptowaniu się do zespołu i rozwiązaniu wszystkich spraw formalnych związanych z przylotem z Chin do Europy.

Maciej 'F1KU' Miklas w trakcie 2v2 Showdown by GG LeagueTo już czas, to już pora. Piątka graczy gotowych do wyjazdu

Więcej o: