Radykalne kroki Dignitas. Sprzedają cały skład

Niezadowolenie z osiąganych wyników pchnęło organizację Dignitas do zakończenia współpracy z zawodnikami CS-a. Cały skład poszukuje nowej organizacji.

Organizacja esportowa Dignitas zdecydowała się na czasowe wycofanie z Counter-Strike’a Global Offensive. Do obwieszczenia doszło za sprawą mediów społecznościowych drużyny. Decyzja jest podyktowana nie zadowalającymi wynikami formacji w ostatnich miesiącach.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Gracze wystawieni na sprzedaż

W styczniu 2020 roku Dignitas zaszokowało świat Counter-Strike’a pozyskując zawodników, którzy niegdyś zasłynęli występując pod szyldem Ninjas in Pyjamas. Od tamtego czasu doszło do wielu zmian, a najnowsza wyjściowa piątka reprezentująca organizację składała się z f0resta, friberga, hallzerka, HEAPa oraz Lekr0.

Zgodnie z najnowszym obwieszczeniem organizacji wymieniona piątka została przeniesiona na ławkę rezerwowych i wystawiona na rynek transferowy. Powodem decyzji są niesatysfakcjonujące wyniki podczas najważniejszych turniejów. Ostatnim rozczarowaniem był brak awansu na PGL Major Antwerp 2022.

Maciej 'F1KU' Miklas w trakcie 2v2 Showdown by GG LeagueTo już czas, to już pora. Piątka graczy gotowych do wyjazdu

To nie koniec działań Dignitas w CS-ie

W wydanym oświadczeniu organizacja zapowiada, że nie zamierza rezygnować z rywalizacji w Counter-Strike: Global Offensive, lecz poddać zespół przebudowie po wcześniejszym ustaleniu strategii i planów.

Niewykluczone jest, że niektórzy z zawodników pozostaną w Dignitas. Na chwilę obecną drużyna nie zamierza wstrzymywać transferu graczy do innych organizacji.

Apex Legends NewcastleApex Legends zaskakuje rynek. EA z zyskiem

Więcej o: