Europa znów zagra przeciwko Ameryce. Rusza drugi dzień Mid-Season Invitational

Koreańskie Busan ponownie zapłonie za sprawą esportowych emocji. Już w środowy poranek ruszają kolejne zmagania w ramach Mid-Season Invitational.

Mid-Season Invitational to drugi, zaraz po mistrzostwach świata, najważniejszy turniej w League of Legends. To jedna z niewielu okazji do rywalizacji drużyn z różnych zakątków świata, które walczą o prestiżowe trofeum. W trakcie tegorocznej odsłony zmagań możemy podziwiać aż dwóch Polaków.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

G2 Esports utrzyma serię zwycięstw?

Drugi dzień Mid-Season Invitational 2022 będzie gratką dla fanów reprezentantów Ameryki Północnej, Evil Geniuses. Zespół bowiem jako jedyny rozegra dwa spotkania z rzędu. Dla Kacpra "Inspireda" Słomy i jego kolegów będą to także okazje do zgarnięcia pierwszych zwycięstw.

Jednym z rywali graczy zza oceanu będzie europejskie G2 Esports. Zawodnicy ze Starego Kontynentu zdecydowanie rozpoczęli turniej z przytupem, zaliczając dwa zwycięstwa z rzędu. Ich łupem padły kolejno ORDER oraz Evil Geniuses, co postawiło zespół na pozycji zdecydowanego lidera rozgrywek. Te będą mogli umocnić już w pierwszym spotkaniu drugiego dnia, gdy ponownie staną w szranki z reprezentantami Ameryki Północnej.

FIFA 22Koniec współpracy i ery FIFA. EA Sports zmienia nazwę słynnej gry

Nie tylko zachodnie formacje

Podczas kolejnej serii pięciu spotkań zobaczymy na polu bitwy także pozostałych uczestników turnieju. O kolejne zwycięstwo przed własną publicznością zawalczy T1, zaś zdecydowanie najciekawsze na papierze mogą okazać się zmagania pomiędzy drużynami z mniej popularnych regionów: Brazylii, Japonii, Wietnamu czy Turcji. Pełen Harmonogram spotkań prezentuje się następująco:

  • 10:00 - G2 Esports vs Evil Geniuses,
  • 11:00 - Evil Geniuses vs ORDER,
  • 12:00 - DetonatioN FocusMe vs Saigon Buffalo,
  • 13:00 - Team Aze vs T1,
  • 14:00 - Instanbul Wildcats vs RED Canids,
  • 15:00 - Royal Never Give Up vs PSG Talon.

Mid-Season Invitational, jako jeden z wiodących turniejów League of Legends, komentowany jest także w języku polskim. Za realizację transmisji przeznaczonej dla polskojęzycznych odbiorców odpowiada Polsat Games.

G2 Esports JankosMid-Season Invitational pod dyktando Europy. G2 Esports z dwoma zwycięstwami

Więcej o: