Koniec współpracy i ery FIFA. EA Sports zmienia nazwę słynnej gry

Electronic Arts oraz FIFA zakończyły współpracę. Skutkiem tej decyzji jest zmiana nazwy popularnej serii gier FIFA. Od przyszłego roku będzie się nazywać EA Sports FC.

Gra FIFA jest wydawana przez Electronic Arts nieprzerwanie od 1994 roku. W tym czasie gracze mogli rywalizować między sobą nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale także mistrzostwach świata i Europy. Już niedługo nastąpi jednak koniec tej ery.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Electronic Arts zmienia nazwę swojego produktu. EA Sports FC zastąpi FIFĘ

Od dłuższego czasu media informowały, że współpraca pomiędzy Electronic Arts  a FIFĄ zmierza do końca. Rozmowy pomiędzy przedstawicielami obu stron nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Efektem tego jest zerwanie współpracy oraz zmiana nazwy popularnej serii gier. Od 2023 z półek sklepowych zniknie FIFA i zastąpi ją EA Sports FC. Jedną z przyczyn tej decyzji są finanse. Na mocy umowy federacja piłkarska zarobiła rok temu 150 milionów dolarów. Teraz żądała dwa razy więcej, na co nie zgodziło się amerykańskie studio.

Fani nie mają powodów do niepokoju. EA Sports FC zachowa wszystkie licencje i gracze nadal będą mogli cieszyć się 19 tysiącami piłkarzy w 30 ligach na całym świecie. Ponadto wydawca planuje rozwijać swój produkt, rozszerzając zawartość i zdobywając kolejce licencje. Nowa seria nie będzie miała także wpływu na poprzednie edycje FIFY. Studio zapowiedziało, że tej jesieni wyda najbardziej rozbudowaną wersję gry w historii.

Powstanie EA Sports FC skomentował Andrew Wilson, prezes Electronic Arts. - Naszą wizją EA Sports FC jest stworzenie największego i najbardziej znaczącego klubu piłkarskiego na świecie, w epicentrum piłkarskiego fandomu. Od prawie 30 lat tworzymy największą społeczność piłkarską na świecie - z setkami milionów graczy, tysiącami partnerów-sportowców, setkami lig, federacji i drużyn. EA Sports FC będzie klubem dla każdego z nich, a także dla fanów piłki nożnej na całym świecie – skomentował Wilson w informacji prasowej.

- Jesteśmy wdzięczni za wieloletnią, wspaniałą współpracę z FIFA. Przyszłość światowej piłki nożnej rysuje się w jasnych barwach, a grupa fanów na całym świecie nigdy nie była tak silna. Mamy niesamowitą okazję, aby umieścić EA Sports FC w samym sercu tego sportu i dostarczyć jeszcze więcej innowacyjnych i autentycznych wrażeń rosnącej liczbie fanów piłki nożnej – czytamy dalej.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Electronic Arts stworzyło najbardziej rozbudowaną sieć partnerstw oraz licencji w branży piłkarskiej. Gracze mogą rywalizować między innymi w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz Premier League. Więcej informacji na temat EA Sports FC zostanie podane latem 2023 roku.

Więcej o: