Wisła All in! Games Kraków i Illuminar Gaming finalistami ESL Mistrzostw Polski. Decydujący mecz już w niedzielę

Cztery zespoły i dwa mecze półfinałowe. Sobota była przedostatnim dniem wiosennych ESL Mistrzostw Polski, a stawką spotkań finał całego turnieju.

Anonymo, Wisła All in! Games Kraków, Illuminar Gaming i MAD DOG'S PACT. Te cztery ekipy pozostały na placu boju ESL Mistrzostw Polski. Na tak zaawansowanym etapie rozgrywek myśli się już tylko o zwycięstwie i na to liczył każdy z zespołów. Stawką jest 50 tysięcy dolarów oraz awans do 16. sezonu ESL Conference League.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

ESL Mistrzostwa Polski - półfinały

Anonymo 0:2 Wisła All in! Games Kraków

Wczoraj Anonymo sprawnie załatwiło Forsaken. Tego zresztą od nich oczekiwano. W sobotnie popołudnie czekało ich jednak dużo poważniejsze wyzwanie. Wisła All in! Games Kraków nie bez powodu bezpośrednio awansowała do półfinałów. W fazie grupowej "Biała Gwiazda" zanotowała tylko jedną porażkę. Być może w meczach z zagranicznymi rywalami Wiśle nie szło, ale na lokalnym podwórku nie miała sobie równych.

Serię zainaugurował Ancient, którego wybrało Anonymo. Mimo wszystko to Wisła zanotowała lepszy start. Na odpowiedź ich przeciwnika trzeba było poczekać kilka rund, ale udało im się ustabilizować sytuację. Mimo wszystko to "Biała Gwiazda" lepiej finiszowała na półmetku. Jej defensywa była naprawdę przyzwoita Anonymo samo też wykorzystało dogodniejszą stronę antyterrorystów. "Anonimowi" uciekli z wynikiem. Tyle że jak to w ich zwyczaju bywa, w kluczowym i decydującym momencie zacięli się. A kiedy już Wisła do nich doskoczyła, nie było rady. "Biała Gwiazda" nadrobiła starte, a finalnie przegoniła Anonymo na ostatnim zakręcie. Prym wiódł Krzysztof "Goofy" Górski z 29 eliminacjami na swoim koncie. 

Nuke był wyborem Wisły, ale początek nie rokował dla niej najlepiej. Anonymo dość szybko wyszło na prowadzenie 6:1, grając solidnie w defensywie. Nie wykorzystało ono jednak pełni potencjału zdobytej inicjatywy. W efekcie do przerwy było 9:6, a Wisła miała realne szanse na odwrócenie losów meczu. Wątpliwości pojawiły się po wygranej przez "Anonimowych" pistoletówce, która pozwoliła im na jeszcze większą ucieczkę. Pewnie znaleźli się tacy, co już zaczęli szykować sobie popcorn na trzecią mapę. Ale nie. Anonymo znowu zrobiło to samo co na Anciencie. Mając wszystkie karty w swoich rękach po prostu oddali je Wiśle.

Ba - rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki, ale w tej nie było już złudzeń. To napędzona "Biała Gwiazda" zagra w finale letnich ESL Mistrzostw Polski. Anonymo z pewnością może czuć duże rozgoryczenie, bo po porażce na rumuńskim RMR skład liczył na osłodzenie sobie goryczy sukcesem na własnym podwórku. Nic z tego - Wisła wytrzymała presję i nadal idzie pewnie po obronę tytułu.

Ancient 14:16
Nuke 17:19

Illuminar Gaming 2:0 HONORIS

Choć drugi z półfinałów cieszył się mniejszym zainteresowaniem, tak z pewnością zapowiadało się w nim równe starcie. Inaczej - Illuminar grało w ESL MP pewniej od HONORIS, ale doświadczenie wskazywało jednak na ich rywali. W piątek HONORIS heroicznym wysiłkiem wydarło biletu do półfinałów z rąk MAD DOG'S PACT. A skoro już do niego doszli, to chcieli powalczyć o pełną stawkę. Na tym etapie idzie się na całość albo wcale.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Trzymając się aluzji związanych z hazardem, można powiedzieć, że HONORIS znowu postawiło na złą mapę. Wczoraj przegrali Dusta z PACT-em. Dziś Illuminar srogo pokarało ich na Nuke'u. To bardzo słabo świadczy o HONORIS, że zespół nie umie zgarnąć punktu na własnym wyborze. Ich gra w ataku była mizerna. Trochę potrwało zanim dopisali sobie pierwsze oczka na konto. Okazało się, że zbyt długo im na to zeszło - Illuminar spokojnie odjechało z wynikiem i druga połowa stała się w zasadzie dopełnieniem formalności. 

Temu też na Mirage'u nikt nie wróżył HONORIS szczęścia. Pierwsza połowa w ich wykonaniu wypadła względnie nieźle, ale po zamianie stron Illuminar odpaliło na zbyt wysokich obrotach. A w zasadzie Piotr "morelz" Taterka, który już na Nuke'u pokazał się z dobrej strony. Nie było na niego sposobu, HONORIS kapitulowało przy każdej jego zagrywce. Nie trwało to długo, a Illuminar domknęło serię. W drugiej połowie oddali rywalom tylko jeden punkt. Nie będzie powtórki finału z ostatniej edycji ESL Mistrzostw Polski.

Nuke 16:8
Mirage 16:10

Parę finałową stworzy więc Wisła All in! Games Kraków i Illuminar. Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:00. Transmisja klasycznie na kanale ESL Polska na Twitchu.

Więcej o: