Kto wygra ESL Mistrzostwa Polski? Komentatorzy zabrali głos

Już w piątek rozpoczynają się play-offy ESL Mistrzostw Polski. Tylko sześć ekip ma szansę, aby zostać mistrzem. Zapytaliśmy komentatorów rozgrywek - Macieja "Morgena" Żuchowskiego i Kubę "Kubika" Kubiaka o to, kto ich zdaniem może zostać mistrzem.

Pierwsze spotkanie rozpocznie się go godzinie 16. Wtedy zmierzą się ze sobą Anonymo Esports oraz Forsaken. Po drugiej stronie drabinki w ćwierćfinale zobaczymy MAD DOG'S PACT oraz Honoris. Szczególnie to drugie spotkanie może przynieść wiele emocji.

Zobacz wideo ZAKSA melduje się w finale PlusLigi. Bohater meczu komentuje: Każda moja obecność na boisku oznacza kłopoty ZAKSY

Kto według komentatorów ESL Mistrzostw Polski zdobędzie mistrzowski tytuł?

Kuba "Kubik" Kubiak

- Jestem otwarty na każdy scenariusz. Dla mnie największym zaskoczeniem byłoby zwycięstwo Forsaken z Anonymo w ćwierćfinale. Każdy inny scenariusz jest dla mnie prawdopodobny i do przyjęcia. Nie będzie zaskoczeniem jeżeli ktoś wygra własne spotkanie. Wiadomo, że ze względu na ostatnią formę w roli faworytów stawia się Anonymo i Wisłę, ale nie skreślałbym Illuminar, Honoris czy PACT. Szczególnie te dwie ostatnie drużyny mają bardzo mocne końcówki sezonów, ale niekoniecznie mają szczęście jeśli chodzi o finałowy mecz. Illuminar pokazało się z rewelacyjnej strony w meczach BO1. Tutaj będą mieć pierwszy poważny sprawdzian w BO3, ale wydaje się, że są w tej komfortowej sytuacji, że Wisła i Anonymo są po drugiej stronie drabinki. Nie mogę się doczekać nadchodzących spotkań i uważam, że to będzie wyjątkowo zacięty finał ESL Mistrzostw Polski.

Maciej "Morgen" Żuchowski

- Moim zdaniem ogromne szanse na zwycięstwo mają zawodnicy Anonymo. W ćwierćfinale najprawdopodobniej bardzo szybko rozprawią się z Forsaken, aby później stoczyć zaciętą walkę z Wisłą. Jeśli uda im się pokonać zawodników Białej Gwiazdy, mecz finałowy nie powinien sprawić większych kłopotów. Jednak do zwycięstwa, Anonymo będzie potrzebować stałej, dobrej formy indywidualnej graczy, a z tym może być problem. Po drugiej stronie drabinki po cichu liczę na Illuminar. Niektórzy z graczy są bardzo pewni siebie, co powinno pomóc w spotkaniu z HONORIS lub PACT. Gdyby Illuminar miało awansować do finału, wydaje mi się, że wyciągną swoją tajną broń, taktyki z rękawa i ruszą po tytuł Mistrza Polski.

TrackmaniaPolak częścią ITB Esports. To profesjonalny gracz Trackmanii

Więcej o: