Reeker oficjalnie zasila Team BDS. Tylko akademia czy szansa na LEC?

Po kilkumiesięcznej przygodzie w LEC, Reeker ponownie schodzi do poziomu europejskich lig regionalnych zasilając zespół Team BDS Academy. Czy jednak ma szanse na powrót do LEC?

Wraz z rozpoczęciem wiosennego splitu League of Legends European Championship 2022 grający dotychczas w Niemczech Reeker zaliczył awans na najwyższy szczebel rozgrywek. Przygoda trwała jednak krótko, a zawodnik szybko został zastąpiony bardziej doświadczonym graczem.

Zobacz wideo Recenzujemy "It Takes Two". Czy warto zagrać?

Reeker trafił do Team BDS Academy

Wysokie oczekiwania, a następnie przykre rozczarowanie. Reeker nie zdołał zastąpić w MAD Lions odchodzącego do innej drużyny Humanoida. Zespół poradził sobie zdecydowanie gorzej, względem osiąganych poprzednio wyników. Z dwukrotnego mistrza LEC w 2021 roku, tym razem hiszpański zespół nie zdołał nawet zakwalifikować się do play-offów.

Miejsce Reekera zajął Nisqy, a odsunięty od składu zawodnik był obiektem wielu interesujących plotek. Pierwotnie mówiło się o jego dołączeniu do KOI lub Giants. Ostatecznie zawodnik zasilił jednak Team BDS Academy, zamieniając jednocześnie słoneczną Hiszpanię na Francję.

Czy aby na pewno tylko akademia?

Zarząd Team BDS Academy jest zdeterminowany, aby odnieść sukces na europejskiej scenie. Celem poprawy dyspozycji zespołu uczestnicy głównego składu, jak i akademii, udali się na bootcamp do Korei Południowej. To bardzo dogodny czas na takie wyjazdy, wszak to właśnie tam wkrótce odbędzie się tegoroczna odsłona Mid-Season Invitational.

Jak donosi jako pierwszy w polskiej społeczności Szymon "Muliboom" Stefanowicz, ostateczny wizerunek poszczególnych drużyn Team BDS nie jest obecnie znany. O powołaniu wyjściowej piątki do LEC mają zadecydować efekty wyjazdu szkoleniowego do Azji. Jeśli informacje są prawdziwe, oznacza to, że szanse na awans na najwyższy szczebel rozgrywek otrzyma nie tylko Reeker, lecz także dwóch Polaków: Agresivoo oraz Erdote.

Więcej o:
Copyright © Agora SA