TSM kontraktuje legendę tajwańskiego LoL-a. Maple trafił do Ameryki

Miał być rozwojowy skład, a TSM już po jednym splicie decyduje się na zmiany. Organizację zasilił Maple znany z występów we Flash Wolves.

Północnoamerykańska organizacja TSM dokonuje zmiany w wyjściowej piątce zespołu League of Legeneds. Póki co obejmują one zakres środkowej alei, gdzie miejsce Keaiduo i Takeovera obejmuje legenda tajwańskiej sceny LoL-a, Maple.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Miało być przyszłościowo

Wraz z rozpoczęciem okienka transferowego pod koniec ubiegłego roku TSM miało zmienić strategię budowy składu. Postawiono wówczas na młodych, przyszłościowych graczy, którzy mieli uwolnić swój pełny potencjał w perspektywie najbliższych sezonów, rozpoczynając ponowną dominację organizacji w Ameryce Północnej.

Ambitny plan położył cień na dyspozycji zespołu, który zaliczył najgorszy split w historii, zajmując jedne z ostatnich miejsc w rozgrywkach zasadniczych wiosennego splitu League of Legends Championship Series 2022. Przyjęte założenie szybko uległo zmianie, a zespół ulegał rotacjom jeszcze podczas rozgrywek.

Evil Geniuses, zespół League of LegendsInspired: "Europa jest przeceniana, a G2 Esports nie tak dobre, jak ludzie myślą"

Maple na ratunek

Jak się okazuje, nowych zawodników TSM ponownie postanowiło szukać za granicami swojego regionu. Wybór padł na doświadczonego Maple’a, którego w przeszłości mogliśmy obserwować podczas w takich drużynach jak Flash Wolves czy PGS Talon.

W swojej wieloletniej karierze Maple wielokrotnie odwiedził prestiżowe turnieje: mistrzostwa świata, Mid-Season Invitational czy zawody Intel Extreme Masters, gdy League of Legends było częścią repertuaru popularnego cyklu. Wyjazd do Ameryki Północnej jest dla niego ponowną okazją na zwycięstwo, a jak sam przyznał w filmiku zamieszczonym do ogłoszenia organizacji, zawsze chciał sprawdzić się w innym regionie.

TrackmaniaPolak częścią ITB Esports. To profesjonalny gracz Trackmanii

Więcej o: