AGO ROGUE nie zagra w finale European Masters. Wciąż jest szansa na polskiego mistrza

To koniec marzeń o mistrzostwie European Masters dla drużyny z Ultraligi. AGO ROGUE przegrywa na etapie półfinałów prestiżowego turnieju.

European Masters to prestiżowy turniej League of Legends, który konkluduje zmagania w ramach różnych europejskich lig regionalnych. Do rozgrywek dostają się wyłącznie najlepsze formacje z każdej z nich, aby walczyć o tytuł najlepszej formacji poza League of Legends European Championship.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Ultraliga walczyła dzielnie

Rozgrywkami dedykowanymi polskiej scenie League of Legends jest Ultraliga. Podczas wiosennej odsłony European Masters 2022 znad Wisły aż cztery zespoły awansowały na prestiżowy turniej. Dwa z nich trafiły bezpośrednio do głównej fazy turnieju, zaś dwie zostały zmuszone do rozegrania wstępnych zmagań określanych jako etap play-in.

Do decydujących play-offów głównej części turnieju dotarła wyłącznie jedna drużyna z Polski - AGO ROGUE. W ćwierćfinale została sparowana z Bifrost, które uległo polskiej organizacji wynikiem 3-0. Choć zwycięstwo napawało optymizmem, ten szybko się skończył. Zespół Sinmivaka uległ bowiem w kolejnym spotkaniu w równie jednostronny sposób francuskiemu LDLC OL.

SolariSolari: "Ludzi intryguje widok kobiety w esporcie"

Polak wciąż walczy

Porażka AGO ROGUE zdecydowanie smuci, jednak nie odbiera do końca nadziei na triumf zawodnika reprezentującego barwy Polski. W turnieju, oprócz LDLC OL, pozostały Karmine Corp oraz Vitality.Bee. Ostatni z wymienionych zespołów reprezentowany jest przez Jakuba "Jactrolla" Skurzyńskiego.

Jactroll i spółka podejmą dwukrotnych mistrzów European Masters, Karmine Corp. Od czasu ostatniego triumfu zespół przeszedł sporo zmian, a największą z nich było pozyskanie wprost z G2 Esports Martina "Rekklesa" Larssona, legendarnego europejskiego strzelca. Zwycięzca awansuje do wielkiego finału, a starcie zaplanowano na środę, 4 maja, godzinę 17:00.

Jake 'Stewie2K' Yip zamienił Team Liquid na Evil Geniuses.Czarne chmury nad Evil Geniuses. Mieli podbić świat CS:GO

Więcej o: