VALORANT wchodzi w nową fazę rozwoju. Ambitny plan na 2023 rok

Riot Games mają rozległe plany wobec 2023 roku i esportowej rozbudowy VALORANTA. Twórcy wierzą, że perspektywy na promocję tytułu są bardzo obiecujące. Wszystko oprze się na wielosegmentowym ekosystemie.

Ekosystem esportowy VALORANTA od samego wyjścia gry jest budowany z ogromną starannością. Riot Games kreują swój tytuł na produkcję, która przyciągnie nowe twarze i zainteresuje nowych graczy. Temu też 2023 rok ma jeszcze bardziej otworzyć tytuł na esport, pomagając zawodnikom w rozwoju i budowie swoich karier.

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Turnieje, współprace i wiele innych - VALORANT otwiera się dla każdego

Co jeszcze bardziej zachęci do gry w VALORANTA i rozbuduje możliwości przejścia na profesjonalny szczebel? Oczywiście jeszcze większa liczba turniejów, która będzie dostępna dla rozległej grupy graczy. Kolejne pokolenia i wieloszczeblowy ekosystem mają być fundamentem na przyszłość tytułu. Riot Games wierzą bowiem, że są w stanie zrobić z VALORANTA czołowego FPS-a sceny esportowej. 

Dlatego na kolejny rok przewiduje się zorganizowanie rywalizacji na znacznie szerszą skalę. Stworzone mają zostać różnej rangi ligi zarówno dla najlepszych drużyn jak i tych początkujących. Rozgrywki będą w zamyśle przede wszystkim międzynarodowe, choć Riot będą pracować również nad turniejami lokalnymi i regionalnymi. 

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Wszystko ma uatrakcyjnić VALORANTA jako tytuł nie tylko dla graczy, ale też fanów i potencjalnych inwestorów. To bowiem wiąże się ze znacznym podbiciem renomy tytułu i umocnieniem jego pozycji wśród innych gier esportowych. Jak sami twórcy napisali na własnej stronie:

Wykorzystamy wszystko, czego nauczyliśmy się przez ostatnie 10 lat w esporcie, aby uczynić z VALORANTA kolejne wielkie, wielopokoleniowe środowisko esportową. Rozwój naszego nowego ekosystemu skupia się na czterech filarach: najwyższym poziomie uczciwości w rywalizacji, konsekwentnym i częstym rozgrywaniu meczów międzyregionalnych i globalnych, zdrowym i zrównoważonym ekosystemie, który umożliwi długoterminowe planowanie oraz jasnej drodze do profesjonalnego poziomu dla każdego gracza VALORANTA na świecie.

Na razie Riot Games nie zdradzili jeszcze dokładnych szczegółów ani terminów odnośnie nadchodzących zmian, lecz sami zaznaczają, że kolejne karty odkryją z czasem.

Więcej o: