Znowu zmiany w Cloud9? Niedawno przeszli wielką przebudowę

W najlepszych rozgrywkach League of Legends w Ameryce Północnej dojdzie do zmian. Ich przedmiotem stanie się Cloud9, które zaledwie kilka miesięcy temu zrobiło sporą przebudowę wyjściowej piątki.

Rotacje w składzie to nieodzowna część większości organizacji esportowych decydujących się na rywalizację w grach zespołowych. Czasem bywają one jednak zaskakujące, tak jak w przypadku najnowszych plotek dotyczących północnoamerykańskiego Cloud9. Wyjściowa piątka ma przejść sporą modernizację.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Z początku było imponująco.

Pod koniec zeszłego roku Cloud9 otwarcie powiedziało o ambitnych planach na nadchodzący sezon. Organizacja sięgnęła wówczas po Nicka "LS-a" De Cesare, który objął rolę głównego trenera zespołu. LS zasłynął za sprawą swojego niekonwencjonalnego podejścia do League of Legends, które publikował w mediach społecznościowych oraz pokazywał na transmisjach.

LS, na co dzień mieszkający w Korei, podczas budowy składu postawił mocno na tamtejszych graczy. Dzięki temu do zespołu dołączyli Summit, Berserker oraz Winsome. Było to możliwe dzięki podwójnemu obywatelstwu zawodnika specjalizującego się w pozycji wspierającego, przez co unikał on reguły dotyczącej importu graczy z innej części świata.

Skład szybko jednak zaczął podupadać, a po zaledwie kilku tygodniach wspólnej rozgrywki z zespołu został wyrzucony główny trener, LS. Było to nagłe a społeczność w zasadzie nie poznała prawdziwego powodu zajścia.

Na przestrzeni splitu można było zauważyć, że w zespole nie dzieje się najlepiej. W pewnym momencie ze składu został odsunięty Winsome, a na pozycji wspierającego występował Isle. Cloud9 podtrzymało całkiem niezłe wyniki, jednak ich słabość obnażyły play-offy, skąd zespół odpadł odnotowując dwie porażki wynikiem 3-0 na przyszłych finalistów.

EG DannyPobito dziesięcioletni rekord w League of Legends. Dokonał tego młody talent z Evil Geniuses

Dojdzie do zmian

Wraz z rozpoczęciem przerwy pomiędzy wiosennymi i letnimi rozgrywkami część z zespołów decyduje się na zmiany. Dojdzie do nich w Cloud9, o czym informują wiarygodne przecieki udostępniane przez słynnego leakera posługującego się pseudonimem LEC Wooloo.

Z zespołu najprawdopodobniej odejdą Summit oraz Winsome. Na górną aleję powróci Fudge, który zaledwie kilka miesięcy temu dokonał przejścia na midlane. Wymusza to na organizacji potrzebę znalezienia nowego midlanera oraz supporta. Destynacja zawodników, którzy podejrzewani są o odejście, nie jest jeszcze znana.

Przeciek zawiera także informacje o potencjalnych zastępstwach. Cloud9 miało być zainteresowane pozyskaniem Nisqy’ego, jednak ten zgodnie z plotkami zgodził się już zasilić MAD Lions. Organizacja ma rozważać awansowanie zawodnika z akademii - Copy’ego. Dodatkowo ma wyrażać zainteresowanie młodym czeskim graczem, Randomem, który obecnie reprezentuje BISONS ECLUB. W przypadku pozycji wsparcia nie podano wielu konkretów - w grę wchodzi jednak zmiana pozycji przez Zvena, który aktualnie gra w drugim składzie C9.

Wypełniona Avicii Arena podczas PGL Major StockholmZnane twarze podczas PGL Major Antwerp. To już za dwa tygodnie

Więcej o: