Przełom w esportowej grze. Europejczyk wygrywa ważny turniej

Gry-bijatyki nie są popularne na Starym Kontynencie. Nie oznacza to jednak, że Europejczycy nie próbują w nich swoich sił. W minionych dniach doszło do przełomu.

W esporcie, zupełnie jak w tradycyjnym sporcie, niektóre dyscypliny cieszą się dużą popularnością wyłącznie w pewnym regionie świata. Tak jest z bijatykami - te są hitem za oceanem, podczas gdy w Europie mało kto o nich pamięta. Nie oznacza to, że brakuje entuzjastów, którzy próbują swoich sił w tych tytułach.

Zobacz wideo Morawiecki: "Przez esport chcemy wyciągać dzieci z domu". Z sali: "Esport polega na tym, że się siedzi"

Przełomowe osiągnięcie Francuza

W ostatnich dniach zakończono turniej Pound 2022 w Super Smash Bros. Ultimate, który odbywał się Laurel, Stanach Zjednoczonych. Z pozoru nie były to zmagania wyróżniające się na krajobrazie esportu. Pula nagród wynosiła mniej niż 7 tys. dolarów, a same rozgrywki trwały tylko kilka dni.

Turniej zyskał międzynarodowy rozgłos za sprawą jego zwycięzcy. Został nim bowiem francuski gracz posługujący się pseudonimem Glutonny. Triumf Europejczyka był przełomem, albowiem jako pierwszy gracz ze Starego Kontynentu zwyciężył turniej rangi supermajor, który został zorganizowany w Stanach Zjednoczonych.

Gambit Esports CS:GOCloud9 kupił rosyjski skład. Amerykanie poro ryzykują?

Efekt ciężkiej pracy

Zwycięstwo Glutonny’ego nie było dziełem przypadku, lecz owocem wielomiesięcznych starań. Gracz wyjechał z Francji, biorąc udział w wielu turniejach poza swoim krajem. Był to sposób na poprawę swoich umiejętności, który ostatecznie się opłacił.

Wiadomość o sukcesie zawodnika dotarła także do francuskich mediów głównego nurtu. Zwycięstwo postawiło go znacznie bliżej awansu na finały Smash World Tour, gdzie pula nagród okaże się znacznie bardziej okazała. Tam gracze będą rywalizować o ćwierć miliona dolarów.

Reprezentacja Polski zagrała w CS-a.Polscy piłkarze zagrali w Counter Strike'a. Szczytny cel

Więcej o: