Keduii i Advienne zagrają w jednej drużynie? Giant blisko porozumienia

Interesujące przecieki dotyczą nie tylko wiodących regionów League of Legends, lecz także lig regionalnych. Najnowszy z nich dotyczy zespołu Giants.

Przerwa pomiędzy wiosennymi i letnimi rozgrywkami służy drużynom League of Legends jako szansa na znalezienie wzmocnień. Poszczególne formacje decydują się na taki krok zwłaszcza, gdy wiosenny split zakończył się słabszym wynikiem niż oczekiwano. Najnowszy przeciek dotyczący transferu dotyczy Giants.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w League of Legends

Na krok od awansu do play-offów

Giants, choć niegdyś mogliśmy kojarzyć z występów na najwyższym szczeblu europejskiego League of Legends, obecnie rywalizuje w jednej z lig regionalnych Starego Kontynentu. Są jedną z dziesięciu organizacji występujących w LVP, czyli lidze hiszpańskiej.

Omawiana formacja nie zaliczyła udanego wiosennego splitu, choć na papierze dysponowali naprawdę niezłym składem. Ich największymi gwiazdami byli zdecydowanie Maxlore oraz Atilla, którzy jeszcze przed kilkoma laty rywalizowali nie o udział na European Masters, lecz Mistrzostwach Świata.

Tym razem Giants nie mogło jednak nawet pomarzyć o wyjeździe na europejskie mistrzostwa, albowiem zespół nie wywalczył awansu do play-offów. Zajęli siódme miejsce w tabeli rozgrywek zasadniczych, zaś awans na prestiżowy turniej wręczany był wyłącznie najlepszej dwójce.

Mistrzostwa Świata w League of LegendsZmiana w Mid-Season Invitational. Chińskie drużyny nie pojadą do Korei Południowej

Zespół wkrótce będzie silniejszy?

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami LEC Wooloo, Giants wejdzie w letnie rozgrywki znacznie mocniejsze. Do zmian ma dojść na dolnej alejce, gdzie wymieniony zostanie cały duet, a nie zaledwie jego część. Pogłoski potwierdza fakt, że Atilla przed kilkoma dniami rzeczywiście przestał być częścią zespołu.

Kogo więc zatem zobaczymy w Giants? Jeśli plotki okażą się prawdziwe będzie to Keduii, aktualny strzelec Berlin International Gaming oraz Advienne, który do niedawna występował w LEC jako wspierający EXCEL. Advienne został odsunięty od drużyny, gdy ta zyskała możliwość zakontraktowania byłego gracza G2 Esports, Mikyxa.

Czy wraz z transferem zespół poprawi swoje wyniki? Takie odpowiedzi przyniesie letni split, jednak w kwestii teoretycznej wygląda to na solidne wzmocnienie. Być może to nie koniec zmian, wszak Giants pojawia się także jako jedna z drużyn w kontekście przyszłości Reekera, midlanera MAD Lions, jeśli ten rzeczywiście zostanie zastąpiony.

Ghost w barwach DWG KIA na Worlds 2021Koreańskie organizacje zbroją się przed letnim splitem. Zmiany w sztabach szkoleniowych

Więcej o: