Faker mógł zarabiać 20 milionów dolarów rocznie. Rekordowa oferta w świecie esportu

Faker to jeden z najpopularniejszych esportowców na świecie. Jak się okazuje, wiele drużyn chciałoby posiadać go w swoich szeregach. Najbardziej lukratywna oferta miała być liczona w grubych milionach.

Profesjonalni zawodnicy w gry komputerowe są coraz bliżsi pensji tradycyjnych sportowców. Mówienie o milionowych wynagrodzeniach w skali roku czy transferach, za które drużynom przyszło zapłacić ogromne kwoty. Jak się jednak okazuje, wszystkie kwoty przekazane opinii publicznej bledną przy ofercie, jaką otrzymał Faker.

Zobacz wideo F1 2021 - zobacz pierwsze wideo z gry

Ponad 85 milionów złotych rocznie

Joe Marsh, CEO koreańskiej organizacji esportowej T1 w ostatnim czasie coraz chętniej udziela się w mediach społecznościowych. Na swoim koncie może zaliczyć nieszczęśliwe ujawnienie lokalizacji kolejnego prestiżowego turnieju, Mid-Season Invitational. W ostatnim czasie przekazał jednak znacznie ciekawszą informację.

Ta dotyczy jednego z najbardziej rozpoznawalnych esportowców na świecie, Fakera. Koreański zawodnik specjalizujący się w grze na środkowej alei miał otrzymać lukratywną ofertę w zamian za transfer do jednej z chińskich organizacji. Zgodnie z informacjami podanymi przez Marsha podczas podcastu Trash Talk, gracz miał otrzymać propozycję 20 milionów dolarów za rok.

Oferty miały spływać za każdym razem, gdy Faker ogłaszał wolną agenturę. Jak obecnie wiemy, gracz nie rozstał się z T1 przez blisko dziesięć lat. Według CEO T1 decyzja Fakera jest podyktowana brakiem potrzeby dodatkowego zarobku - gracz ma posiadać szereg inwestycji w Korei Południowej, które przynoszą ogromne zyski. W zamian za to na pierwszym miejscu ma stawiać swoją rodzinę i najbliższych.

JactrollPolscy gracze triumfują na European Masters. Tylko jedna drużyna z przegraną

Faker to wyjątkowy przypadek

20 milionów dolarów rocznie - nic, tylko grać na komputerze! Można by tak pomyśleć, jednak należy wiedzieć, że Faker jest przypadkiem jednym na milion, jeśli nie jednym na miliard. To niezwykle utalentowany gracz, który przez blisko 10 lat profesjonalnej gry reprezentował najwyższy możliwy poziom.

Ukoronowaniem starań koreańskiego midlanera było trzykrotne sięgnięcie po tytuł mistrza świata. Faker stoi przed kolejną szansą na udowodnienie swojej wartości, albowiem już wkrótce weźmie udział w turnieju Mid-Season Invitational, gdzie będzie rywalizować z innymi najlepszymi drużynami z całego świata.

Jarosław pashaBiceps JarząbkowskiDzień dziecka z Pashą. Ciekawa inicjatywa esportowca

Więcej o: