Kolejne firmy nie chcą pracować z Rosjanami. Esportowcy stracili sponsora

Rosyjskie organizacje esportowe tracą kolejnych inwestorów. W ich opinii dalsza współpraca wobec wojny w Ukrainie jest niemożliwa. Esport coraz mniej przyjazny dla Rosjan.

Cypryjska firma bukmacherska Parimatch kończy współpracę z rosyjskim Team Spirit. Decyzja to konsekwencja obecnych wydarzeń, jakie mają miejsce w Ukrainie. To kolejny przypadek inwestora, który rezygnuje z umów z Rosjanami. 

Zobacz wideo Marcin Gortat i Bogusław Leśnodorski zainwestowali w żyłę złota. Biznes marzeń

Nie ma usprawiedliwienia dla wojny

Parimatch był związany ze Spirit od 2019 roku, wpierając wszystkie dywizje esportowe organizacji. W 2021 roku Rosjanie wygrali ikoniczne The International w Docie 2, mają właśnie logo tego bukmachera na koszulkach.

Udany okres współpracy to jednak za mało i Parimatch nie będzie dalej działać ze Spirit. Stiepan Szulga, Szef do Spraw Esportowych w Parimatch zaznaczył:

Nie mamy żadnych wzajemnych roszczeń, ponieważ wszystkie warunki umowy były wypełniane przez cały okres współpracy. Biorąc jednak pod uwagę trudności związane z prowadzeniem działalności w czasie wojny, uważamy to rozwiązanie za jedyne możliwe.

Z tych względów umowa została przedwcześnie rozwiązana, choć na początku roku przedłużono ją o dwa lata. Tym samym Parimatch kończy również proces wycofywania się z działalności w Rosji. Tyczy się to nie tylko ich gałęzi, odpowiadającej za bukmacherkę. Sam Team Spirit ogłosił przed kilkoma dniami, iż ze względu na obecne standardy musi przenieść się z działalnością do Belgradu, gdzie od tego czasu będzie miał swoją siedzibę.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Wcześniej Parimatch ogłosiło, iż mocno ogranicza dotychczasowe układy z klubem piłkarskim Chelsea. Wynikło to ze względu na właściciela londyńskiego zespołu Romana Abramowicza, który jest utożsamiany z gronem oligarchów, wspierającym działania Władimira Putina. Rosjanin został również objęty sankcjami przez rząd Wielkiej Brytanii i będzie zmuszony do sprzedaży klubu.

Team Spirit, Dota 2To koniec rosyjskiego esportu? Organizacje podejmują stanowcze kroki

Więcej o: