Polacy zawalczą w playoffach VRL East. Niespodzianki w fazie zasadniczej

Zawody VALORANT Regional League East: Surge wkracza w decydujący etap. Na polu bitwy zobaczymy szereg reprezentantów Polski. Zdecydowanie jest kogo oglądać.

Już w środowe popołudnie rusza faza pucharowa VALORANT Regional League East: Surge. Po miesiącu zmagań, na polu bitwy pozostały cztery najlepsze drużyny, które powalczą o miejsce w VCT 2022: EMEA Challengers Promotion. Na zwycięzców czeka też pokaźna część z puli nagród w wysokości 20 tys. euro.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

W walce trzynastu Polaków

Pierwszy sezon VALORANT Regional League East: Surge wchodzi w decydującą fazę, a powalczą w niej dwa w pełni polskie zespoły (AWARIA, Anonymo Mentos), NOM eSports (wcześniej l3wandowski, gdzie gra trzech Polaków) i drużyna reprezentująca Grecję - Anorthosis Famagusta Esports. 

Bezpośrednie utrzymanie w lidze wywalczyła czeska drużyna Entropiq, natomiast izraelskie Team Finest i węgierskie Gamerland powalczą o pozostanie w niej w trakcie baraży. Z najsłabszej strony pokazała się natomiast formacja z Rumunii, która nie zdołała wygrać nawet jednego spotkania.

Nie obyło się bez zaskoczeń

Mówiąc o dyspozycji zespołów w trakcie fazy zasadniczej, warto wspomnieć o świetnym wyniku NOM eSports, które w wielkim stylu wygrało wszystkie 7 spotkań. Niemałym zaskoczeniem była też drużyna Anorthosis Famagusta Esports, której przed rozpoczęciem rozgrywek mało kto dawał szansę na awans.

Zwycięzca VALORANT Regional Leagues East: Surge weźmie udział w turnieju promocyjnym VCT 2022: EMEA Challengers Promotion, w którym zmierzą się mistrzowie wszystkich pięciu lig regionalnych. Co więcej dwie najlepsze formacje tego turnieju awansują do EMEA Challengers. Potyczki zostaną rozegrane w formacie double-elimination bracket BO3 a wielki finał, w formacie BO5

Mecze można oglądać codziennie od 16 do 20 marca od godz. 16:40 na platformie Twitch i YouTube.