Legenda schodzi ze sceny. To strata dla społeczności StarCrafta

Profesjonalna scena StarCrafta II traci jednego z najlepszych zawodników z Ameryki Północnej. Na zakończenie pełnej kariery zdecydował się Alex "Neeb" Sunderhaft.

Kariera profesjonalnego gracza trwa nieporównywalnie krótko względem innych sportów. Jej zakończenie często podyktowane jest wypaleniem lub trwałą utratą formy. Na podjęcie drastycznego kroku zdecydował się Alex "Neeb" Sunderhaft, legenda StarCrafta II.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Odejście od profesjonalnego grania

15 marca na blogu Ting, amerykańskiej firmy telekomunikacyjnej pojawił się wpis dotyczący Alexa "Neeba" Sunderhafta, profesjonalnego gracza StarCrafta II wspieranego przez przedsiębiorstwo. Jak możemy przeczytać, Amerykanin zdecydował się na zakończenie przygody ze StarCraftem II w pełnym wymiarze czasu, co możemy interpretować jako odejście na emeryturę.

Ting regularnie wspiera turnieje StarCrafta II, a w 2016 roku zdecydowało się nawiązać bezpośrednią umowę z Neebem, sponsorując profesjonalnego gracza. Współpraca wygasła wraz z opublikowaniem omawianego wpisu na blogu przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego.

Call of Duty: MobileDwa miliony dolarów w puli nagród. Imponujące ogłoszenie Activision

Kariera naszpikowana sukcesami

Neeb był jednym z zachodnich profesjonalnych zawodników StarCrafta II, którzy na stałe zapiszą się na kartach historii gry. Jego największym osiągnięciem było wygranie turnieju KeSPA Cup 2016. Wówczas jako pierwszy foreigner zdołał sięgnąć po trofeum zawodów dedykowanych zawodnikom z Korei Południowej.

KeSPA Cup 2016 nie był jedynym turniejem, który zakończył się dla Sunderhafta złotem. Jego zdecydowanie najlepszym rokiem okazał się 2017, kiedy wygrał trzykrotnie turnieje rangi World Championship Series, w tym raz gromiąc w finale Polaka, Artura "Nerchio" Blocha.

Analizując okazałą karierę Neeba, która przyniosła mu ponad 550 tys. dolarów w samych nagrodach, nie znajdziemy wyłącznie jednego osiągnięcia - tytułu mistrza świata. Podczas turniejów tej rangi nigdy nie radził sobie za dobrze. A szkoda, wówczas jego gablota pełna trofeów byłaby w stu procentach kompletna.

Mistrzostwa Świata w League of LegendsKontrowersja w koreańskich rozgrywkach. Zespół zmuszony do oddania ważnego meczu

Więcej o: