Przez ostatnie tygodnie o miejsca na turniejach RMR walczyły tysiące składów. Jedne reprezentowały dobrze znane organizacje, inne to okazyjne sklejki poszczególnych zawodników, a trafiły się nawet i próby dokonywane przez niedzielnych graczy Counter Strike'a. Otwarte kwalifikacje to wyjątkowo morderczy system, w którym noga potrafi powinąć się nawet najlepszym. Ostatecznie przesortowały one grono zespołów niczym sito, ale i wyłoniły uczestników, którzy zawalczą o to najważniejszy bilet - ten na Majora w Antwerpii.
Turnieje RMR zostały podzielone na trzy regiony:
PGL Major Antwerpia 2022. Europa
Tu rywalizacja będzie zdecydowanie najciekawsza. Grono uczestników jest największe, przez co podzielono je na dwie grupy. W otwartych kwalifikacjach przydarzyło się kilka niespodzianek, w wyniku których awansu nie zapewniło sobie parę drużyn z pierwszej trzydziestki światowego rankingu. Do grona "kopciuszków" można zaliczyć Bad News Eagles, które jest pierwszym w historii CS:GO kosowskim zespołem, biorącym udział w rywalizacji na takim etapie. Wcale nieoczywistym był też udział reprezentantów Polski w turnieju RMR. Kibice do końca drżeli o kwalifikację Anonymo Esports. Finalnie udało im się to, lecz są jedynym składem z polski w całej kompetycji. Z 32 drużyn do głównego turnieju wejdzie tylko połowa.
Podział obu grup w Europie prezentuje się następująco:
Europa A:
Europa B:
PGL Major Antwerpia 2022. Ameryka
Przed nowym podziałem dominacja za oceanem układała się na prostych zasadach. W Ameryce Północnej karty rozdawali Amerykanie z małym wsparciem Kanadyjczyków, podczas gdy w Południowej rządzili Brazylijczycy. Po połączeniu obu regionów w jeden nadal to obie ze stron przeważają, choć coraz częściej do słowa dochodzą też Argentyńczycy.
Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.
Wśród szesnastu zakwalifikowanych składów większość stanowią dobrze znane marki, choć kilka rodzynków też się przebija. Natomiast w całej grupie zabrakło uczestnika minionego Majora, GODSENT. Skład młodych Brazylijczyków nie przebrnął przez żadne z otwartych kwalifikacji, co jest dużym rozczarowaniem.
Z uczestników regionalnego turnieju RMR dla Ameryk do Majora wejdzie sześć drużyn. Listę kandydatów tworzą:
Region ze zdecydowanie najskromniejszą, a zarazem najsłabszą reprezentacją. W turniej RMR wezmą udział tylko cztery ekipy - dwie chińskie, australijska oraz mongolska. Wobec bardzo rzadkich turniejów w Azji i Australii trudno jest wskazać klarownego faworyta do dwóch miejsc premiowanych awansem na Majora. Największe nadzieje wiążą z nim zapewne renomowane Renegades oraz Tyloo. Prawda jest jednak taka, że dla każdej ze stron klęska oznacza prawdziwą katastrofę i zaprzepaszczenie wielkiej szansy na pokazanie się światu.
Czwórka z Azji i Oceanii to:
Wszystkie z trzech podanych wyżej regionów będą rywalizować w swoich turniejach na przestrzeni kwietnia. Każda po kolei: od Ameryk, przez Azję, aż po Europę. Dokładne terminy to:
Sam PGL Major Antwerpia 2022 wystartuje 9 maja i potrwa do 22 maja. Pula nagród wyniesie milion dolarów. Zagrają o nią 32 zespoły wyłonione na podstawie rezultatów z turniejów RMR. Zwycięzca całej kompetycji zabierze do domu 500 tysięcy dolarów.