Wszystko, co musisz wiedzieć o play-offach w Ultralidze. Mecze już niedługo

Sześć drużyn, jedna drabinka turniejowa i jeden cel - wyjechać na European Masters. Już wkrótce rozpoczną się play-offy jednej z europejskich lig regionalnych, Ultraligi.

Play-offy to jeden z najbardziej emocjonujących etapów każdych rozgrywek ligowych. Nie inaczej jest w przypadku Ultraligi, a te rozpoczną się już wkrótce. Kiedy odbędą się mecze, kto zdołał wywalczyć awans i jaka jest stawka rywalizacji? Zebraliśmy wszystkie informacje w jedno miejsce.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Ultraliga play-offy. Kto weźmie udział?

Schemat rozgrywek każdej ligi w League of Legends jest identyczny i różni się wyłącznie detalami. Mecze w fazie zasadniczej mają za zadanie wyłonić szereg najlepszych drużyn, które awansują do play-offów.

Nie inaczej jest w przypadku Ultraligi. W europejskiej lidze regionalnej dedykowanej Polsce i pobocznym regionom na co dzień udział bierze 10 formacji, zaś do play-offów wiosennych rozgrywek 2022 awansowała najlepsza szóstka:

  • AGO Rogue
  • Forsaken
  • Iron Wolves
  • Komil&Friends
  • Team ESCA Gaming
  • Zero Tenacity

Cloud9 Fudge LCS. Cloud9 pewne występów w play-offach

Ultraliga play-offy. Kiedy się rozpoczną?

Rozgrywki Ultraligi odbywają się we wtorki i środy, a terminarz play-offów nie wprowadza w tej kwestii zmian. Przez to meczów możemy spodziewać się w godzinach wieczornych w środku tygodnia. To idealny wybór, albowiem wówczas rozgrywki nie kolidują z wiodącymi ligami świata - LEC oraz LCS, które są w weekendy czy LPL i LCK, które rozgrywane są w godzinach porannych z perspektywy polskiego widza.

Pierwszy mecz play-offów Ultraligi ruszy już 15 marca, we wtorek. Z uwagi na wybór formatu BO5, czyli do trzech wygranych spotkań, na jeden wieczór przypada wyłącznie jedno spotkanie. Terminarz spotkań, gdzie znane są zestawienia, prezentuje się następująco:

  • 15 marca, 17:00 - Team ESCA Gaming vs Forsaken
  • 16 marca, 17:00 - Zero Tenacity vs Komil&Friends
  • 22 marca, 17:00 - AGO ROGUE vs Iron Wolves

Ultraliga play-offy. Jakie są nagrody?

W przeciwieństwie do rozgrywek w innych tytułach, w przypadku Ultraligi w League of Legends stawką nie są pieniądze. Drużyny rywalizujące w play-offach walczą o awans na European Masters, czyli turniej dedykowany wyłącznie najlepszym formacjom z poszczególnych lig regionalnych.

Podczas nadchodzącej odsłony European Masters, bilet będą mogły uzyskać aż cztery formacje. Zwiększenie liczby slotów jest efektem niedawnej fuzji Ultraligi z inną ligą regionalną.

Ultraliga play-offy. Gdzie oglądać?

Ultraliga od początku swojego powstania transmitowana jest dwutorowo. Rozgrywki można bowiem obejrzeć w telewizji na dedykowanym kanale Polsat Games lub w Internecie, wykorzystując do tego transmisje w serwisach YouTube oraz Twitch.

Rybson jest pierwszym streamerem w Internaziomale. Odmienili polską scenę League of Legends. Widzowie ich pokochali

Więcej o: