Ultraliga doceniona przez Riot Games. Na prestiżowy turniej pojedzie więcej zespołów

Włodarze Ultraligi oraz występujące w niej drużyny mają powód do radości. Liga otrzymała dodatkowy bilet pozwalający wysłać drużynę na nadchodzący turniej European Masters.

European Masters to turniej zrzeszający najlepsze drużyny spośród wszystkich lig regionalnych. Ilość drużyn, które mogą wystąpić z danego regionu jest regulowana odgórnie przez Riot Games. Dowiedzieliśmy się, że rodzima Ultraliga uzyskała dodatkowy slot.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Nie trzy, a cztery drużyny

W czwartek, 10 marca, na stronie Lolesports ukazał się artykuł zapowiadający rychły powrót rozgrywek European Masters. Turnieju, który konkluduje cały sezon zmagań w ramach wszystkich europejskich lig regionalnych i pozwala na wyłonienie najlepszej formacji Starego Kontynentu poza LEC.

Zainteresowanie polskiej społeczności przykuł sposób rozdzielenia ilości miejsc na European Masters, które mogą przyznać poszczególne ligi. Jak się okazuje, z rodzimej Ultraligi na jeden z najważniejszych turniejów League of Legends w Europie pojadą aż cztery formacje. To zmiana o jedną więcej względem poprzedniej edycji zawodów.

European Masters ma trwać ponad miesiąc, a dokładny harmonogram rozgrywek prezentuje się następująco:

  • Faza play-in: 4-7 kwietnia,
  • Faza grupowa: 14-17 kwietnia, 21-24 kwietnia,
  • Ćwierćfinały: 28 kwietnia - 1 maja,
  • Półfinały: 3-4 kwietnia,
  • Wielki finał: 7 maja.

Kto będzie reprezentować Ultraligę

Ultraliga, rozgrywki regionalne dedykowane między innymi Polsce, wkrótce przejdzie do fazy play-off. W ramach ostatniej, 9. kolejki poznaliśmy wszystkie drużyny, które kontynuują rywalizację w ramach drabinki turniejowej. Są to AGO Rogue, Iron Wolves, Team ESCA Gaming, Forsaken, Komil&Friends oraz Zero Tenacity.

Pierwsze spotkanie w ramach play-offów zaplanowano na 15 marca. Wówczas na Summoner’s Rift zmierzą się ze sobą Forsaken oraz Team ESCA Gaming. Mecz odbędzie się w formacie BO5, do trzech wygranych map, zaś transmisja ze starcia dostępna będzie na kanale Polsat Games w telewizji oraz Internecie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.