Ukraińska organizacja stanowcza wobec Rosjan. "Chowamy się przed bombami, a oni negują całą sytuację"

Branża esportowa coraz śmielej zajmuje zdecydowanie stanowisko wobec Rosji odpowiedzialnej za zbrojną agresję przeciwko Ukrainie. Z powodu różnic w poglądzie na sytuacje czołowa ukraińska organizacja zerwała współpracę.

Natus Vincere to jedna z największych organizacji esportowych na świecie i zarazem największa w Ukrainie. Od samego początku zbrojnego najazdu Federacji Rosyjskiej na suwerenny kraj, Na’Vi bez wahania wyraża swoje zdanie o sytuacji i przekonuje do tego inne podmioty działające na rynku.

Koniec współpracy z ESforce Holding

Jednym z partnerów Natus Vincere była firma ESforce Holding. Przedsiębiorstwo uważa się za lidera rosyjskiego esportu, jest posiadaczem organizacji Virtus.pro, jednego z większych portali tematycznych w Ukrainie oraz jest powiązane z serią turniejów EPICENTER organizowanych głównie w CS:GO oraz Dotę 2.

Organizacja zdecydowała się na zerwanie współpracy z ESforce Holding. Powodem podjęcia takiej decyzji jest podejście Rosjan, którzy negują konflikt zbrojny w Ukrainie wywołany atakiem Federacji Rosyjskiej. Władze Na’Vi uznały takie podejście za nieakceptowalne i nieludzkie, natychmiastowo zrywając współpracę.

Władimir Putin prezydent Federacji Rosyjskiej i piłkarze wraz z byłym trenrem reprezentacji Rosji, Stanisławem Czerczesowem.Rosja zniknie z FIFA 22? Twórcy gry podobno już szykują aktualizację

Esport stanowczy wobec Rosjan

Środowisko esportowe zaczyna z coraz większą stanowczością podchodzić do drużyn i zawodników pochodzących z Rosji. BLAST, jeden z czołowych organizatorów turniejów Counter-Strike’a zdecydował się nie zapraszać do rozgrywek drużyny ze wspomnianego kraju, jednocześnie wykluczając ich udział odwołując otwarte kwalifikacje dla regionu CIS.

O takie działanie zaapelował 2 marca wicepremier Ukrainy, Fedorov Mykhailo. W wypowiedzi skierowanej do społeczności gier i esportu poprosił o czasowe blokowanie kont należących do Białorusinów oraz Rosjan, wykluczenie ich z turniejów, a także o odstąpienie od organizowania turniejów w ich kraju.

Maciej 'Morgen' Żuchowski i Kuba 'Kubik' Kubiak. Między nimi puchar IEM Katowice.Klasyczny duet komentatorski polskiego esportu. Nie mają nigdy siebie dość

Więcej o: