Polscy esportowcy na czele ciekawego zestawienia. Doświadczeni gracze

Zerknęliśmy w statystyki, dotyczące ilości rozegranych przez graczy CS:GO oficjalnych map. Rezultaty są dość zaskakujące, zwłaszcza że w rankingu dominują Polacy.

Pojawić się na scenie profesjonalnego Counter Strike'a to osiągnięcie, ale prawdziwą sztuką jest utrzymanie się na niej przez lata. To wymaga ogromnego uporu i ciężkiej pracy, bo konkurencja nigdy nie śpi. Tymczasem wśród Polaków jest kilku graczy, którzy mimo upływu czasu nadal są aktywnymi zawodnikami. Mało tego - część z nich może się pochwalić mianem graczy z największą ilością rozegranych map.

Zobacz wideo Esportowe abecadło. Poznaj najważniejsze pojęcia w Counter Strike: Global Offensive

Sama czołówka 

W pierwszej piątce zestawienia graczy z największą ilością rozegranych map znajduje się aż trzech Polaków. Dwóch plasuje się na czele tej statystyki. Najwyższy stopień podium przypadł Wiktorowi "TaZowi" Wojtasowi. Nie może to jednak specjalnie dziwić - kariera "TaZa" w CS:GO trwa już niemal dekadę, a w tym okresie rozegrał 2125 oficjalnych map.

Tuż za jego plecami z wynikiem równych 2100 gier znajduje się Janusz "Snax" Pogorzelski. Razem z Wojtasem przez lata reprezentowali Virtus.pro, a ich ścieżki rozeszły się dopiero w 2018 roku. Miejsca trzy i cztery to odpowiednio Bułgar Kamen "bubble" Kostadinow oraz Szwed Patrick "f0rest" Linderb.

Czołową piątkę domyka kolejny polski akcent - Damian "Furlan" Kisłowski. Reprezentant x-kom AGO to dość skromny nick w tym zestawieniu, choć w 2015 roku był uczestnikiem dwóch Majorów.

Free FirePopularna gra zakazana w Indiach. Uznali ją za zagrożenie

Zaskakujące rezultaty  

Im dalej w zestawienie tym bardziej uwydatnia się dominacja Polaków. 7. miejsce to Filip "NEO" Kubski; 8. Grzegorz "SZPERO" Dziamałek. Na niższych pozycjach przewijają się jeszcze Jacek "MINISE" Jeziak, Paweł "byali" Bieliński czy Karol "rallen" Rodowicz. 

Niektóre nazwiska w tym rankingu zaskakują. Chociażby Nathan "NBK" Schmitt, który zajął 6. lokatę, mimo że niemal cały ostatni rok pauzował bez zespołu. To samo tyczy się graczy będących już od kilku lat na emeryturze - wciąż wysokie miejsce zajmuje Christopher "GeT_RiGhT" Alesund.

Trzeba również zaznaczyć, że statystyki zostały zaczerpnięte z portalu HLTV. Nie wszystkie spotkania są wliczane do zestawienia przez stronę, co tyczy się chociażby poszczególnych turniejów lokalnych dla polskich zespołów.

Zeus Counter Strike CS:GO Natus VincereIEM Katowice 2022. Legenda Natus Vincere wniesie puchar na scenę

Więcej o: